The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom Nintendo Switch İçin Duyuruldu ve Eylül Ayında Çıkacak

Paylaş

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom Nintendo Switch’e geliyor. Nintendo 2017 yılında çıkardığı el konsoluyla birlikte The Legend of Zelda serisini Breath of The Wild ile diriltmişti. Ardından The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ile büyük başarılar elde eden Nintendo yepyeni oynanışa, görsel tarza ve ana karaktere sahip The Legend of Zelda serisinin yeni oyununu Nintendo Direct sunumunda oyuncuların karşısına çıkardı.

Nintendo The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom ile birlikte seriye yeni bir soluk getirmek istiyor

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom ile birlikte The Legend of Zelda serisi yeni kahramanıyla buluşuyor. Nintendo Switch için Nintendo Direct sunumunda duyurulan The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom oyununda, her zamanki kahraman Link yerine Prenses Zelda’yı kontrol edeceğiz. 26 Eylül 2024 tarihinde piyasaya sürülecek olan Echoes of Wisdom, Zelda’nın yeteneklerini kullanarak yepyeni bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunun en önemli yeniliği ise “Tri Asa” isimli bir asa. Bu asa sayesinde Zelda, “Echo” yeteneğiyle kopyalama yapabiliyor. Düşmanları kopyalayarak yanına çağırabilen, bulmacaları çözebilen ve daha fazlasını yapabilen Zelda, her oyuncunun farklı deneyimler yaşamasını sağlayacak. Nintendo seri hayranları için Prenses Zelda’yla oynayacağımız oyuna özel olarak sınırlı sayıda altın renkli Nintendo Switch Lite konsolu da satışa sunacak.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom
The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Nintendo, “The Legend of Zelda serisi yepyeni bir hikayede, Hyrule Krallığı’nı kurtarmak Prenses Zelda’nın bilgeliğine kalmış. Hyrule halkı, ortaya çıkan gizemli yarıklar tarafından kaçırılıyor ve kayıp kişiler arasında tanıdık bir kılıç ustası da bulunuyor. Gizemli peri Tri ile güçlerini birleştirerek, çevrelerindeki objeleri kopyalama gücü olan Tri Asa’yı kullanın. Bu kopyaları dilediğiniz zaman tekrar oluşturarak bulmacaları çözün ve düşmanları alt edin.” açıklamalarıyla oyunu hayranlarına tanıttı. Ayrıca Zelda serisinin lideri Eiji Aonuma her oyuncunun oluşturduğu Echo’lara göre deneyimlerin büyük ölçüde etkileneceğini söyleyerek oyunculara yüksek tekrar oynanabilirlik vadetti.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom Nintendo Switch Duyuru Fragmanı

Nintendo Direct sunumu başka önemli duyurularla da doluydu. Mario & Luigi: Brothership oyunu duyurulurken, Metroid Prime 4: Beyond ise yedi yılın ardından ilk kez görücüye çıktı. Daha fazla detay için Nintendo Direct web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: