Yeni PlayStation Etkinliği Ufukta Olabilir, Kaynaklar Böyle Söylüyor!

Paylaş

Öyle görünüyor ki yeni bir PlayStation sunumu gerçekleşecek ve kaynaklara göre bunun yakın zamanda olacağı söyleniyor. Sony Interactive Entertainment ile temasları olan bazı kişiler, yakın zamanda şirketin yeni oyunlarını duyuracağı büyük bir etkinliğe imza atacağını iddia ediyor.

Yeni PlayStation Showcase etkinliği 25 Mayıs’ta yapılabilir

VGC‘ye bildiren bazı kaynaklar, yeni etkinliğin 25 Mayıs 2023’te gerçekleşeceğini iddia ediyor. Aynı zamanda basından da Jeff Grub gibi önemli isimler yeni PlayStation Showcase sunumu için bu tarihi işaret ediyor. Summer Game Fest’in 8 Haziran’da yapılacağını da düşünürsek, Sony önden bir etkinlik düzenleyerek büyük oyunlarını tanıtmak istiyor olabilir. Ancak resmi bir duyuru olmadığı için bu iddiaların her zaman doğru olmayacağını da belirtmemizde fayda var.

PlayStation
PlayStation

Gerçekleşmesi beklenen söz konusu yeni etkinlikte şirketin büyük oyun duyuruları yapacağının da altı çiziliyor. Bu yıl iptal edilen E3 2023’e yapılsaydı da katılmayacak olan Sony, iptal edilen etkinliğin yapılacağı zaman dilimi içerisinde böyle bir sunum yapabilir. Dolayısıyla bu iddiaların gerçeklik payının biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda 8 Haziran’da Summer Game Fest etkinliği de geliyor. Geoff Keighley’in sunacağı etkinlik Los Angeles’ta yapılacak ve canlı yayın ile de Amerika’da olmayan oyuncularla paylaşılacak.

Etkinliklere doymam diyenler için ise Summer Game Fest’in hemen arkasından 11 Haziran’da Xbox Games Showcase ve Starfield Direct sunumları yapılacak. Yani önümüzdeki sürecin oyun duyurularıyla ve yeni oynanış görüntüleriyle geçecek zengin bir yaz sezonu olacağını söylemek güç değil.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: