PlayStation Summer Game Fest Öncesi Bir Gösteri Planlıyor Olabilir

Paylaş

E3 2023’ün iptaliyle birlikte hatta daha öncesinde büyük şirketler yavaş yavaş kendi özel etkinliklerini duyurmaya başladı. Oyun fuarının katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilmesiyle aynı dönem içerisinde gerçekleşecek birçok etkinlik ve gösteri ortaya çıktı. Şimdi de PlayStation’ın Summer Game Fest öncesi bir gösteri planladığı söyleniyor.

Gözümüz PlayStation’ın üzerinde olsun, yaz aylarında bombayı patlatabilirler

Giant Bomb’dan Jeff Grubb‘un bildirdiğine göre PlayStation, Summer Game Fest öncesinde kendi özel etkinliğini gerçekleştirecek. Henüz net bir tarih belirlenmiş olmasa da Summer Game Fest 8 Haziran’da gerçekleşeceğinden, bundan önceki herhangi bir tarih doğru tahmin olabilir.

Bununla birlikte 11 Haziran’da Xbox ve Bethesda’nın yeni bir gösterimi olacak –Starfield Direct de yine bu günde yapılacak- ve 12 Haziran’da da Ubisoft Forward ile Fransız şirket yeni oyunlarını ve beklenen oyunlarına dair güncellemelerini yayınlayacak.

E3 2023’ün hem fiziksel hem de dijital ortamda iptal edilmesinin bir sebebi ise aslında bu şirketlerin kendi etkinliklerini duyurması diyebiliriz. Zira E3 organizatörlerine göre büyük şirketler fuar ile başta ilgilense de sonrasında bu ilgilerini kaybedip katılmayacaklarını bildirmişler. Zaten etkinlik duyurulduktan sonra gelen haberler Microsoft, Nintendo ve PlayStation gibi devlerin katılmayacağı yönündeydi. Bu nedenle iptal edilmesinin sürpriz olduğunu söylemek de hayli güç.

PlayStation yeni sunumunu yakında duyurabilir.

Tabi bizi hala harika bir yaz dönemi bekliyor. Bethesda’nın beklenen oyunu Starfield’dan, Ubisoft’un sıradaki oyunu Assassin’s Creed Mirage’dan ve PlayStation tarafından yeni haberler duyacağımız Haziran ayına hazır olmakta fayda var.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: