Assassin’s Creed Mirage Ne Zaman Çıkacak? Çıkış Tarihi Ertelendi Mi?

Paylaş

Assassin’s Creed Mirage seriyi köklerine döndürmesi beklenen bir yapım olarak karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz sene yaz aylarında duyurulan oyunun çıkış tarihi oyuncular tarafından merak ediliyor. Peki Assassin’s Creed Mirage ne zaman çıkacak?

Assassin’s Creed Mirage Ne Zaman Çıkacak?

Assassin’s Creed Mirage geçen sene düzenlenen Ubisoft Forward etkinliğinde bizlere gösterilmişti. Seriyi köklerine döndürecek ve gizlilik temellerini geri getiren bir oyun olmayı planlıyor. Özellikle serinin son üç oyunu daha çok rol yapma mekanikleri üzerine kurulmuş ve mitolojik bazı unsurlar eklenerek klasik Assassin’s Creed yolundan biraz sapmıştı.

Assassin’s Creed Mirage ise seriyi köklerine döndürecek bir ara oyun olarak karşımıza çıkacak. Normal şartlarda 2023 yaz aylarında çıkması planlanan oyun için erteleme iddiaları ise ortalıklarda dolanıyor. Twitter’da oyunlar hakkında sızıntıları ve iddiaları paylaşan kullanıcı ScriptLeaksR6’nın gönderisine göre oyun ileri bir tarihe ertelenmiş olabilir. Normal şartlarda bu yaz aylarında çıkması beklenen oyunun E3’te ilk gösterime girmesi bekleniyordu ancak Ubisoft E3’ten ayrılarak kendi etkinliğini 12 Haziran’da yapacağını duyurdu. Bu duruma göre oyun gerçekten ileri bir tarihe ertelenmiş olabilir.

https://twitter.com/ScriptLeaksR6/status/1640367833212223490?s=20

Assassin’s Creed Mirage konusu ne?

Assassin’s Creed Mirage hakkında pek fazla detay bilmiyoruz. Ama oyunun yayımlanan CGI fragmanına göre bazı ipuçlarımız var. Assassin’s Creed Mirage Bağdat semalarında geçecek ve aslen bir hırsız olan Basim’i kontrol edeceğiz. Tasarım ve etkinlik açısından ilk Assassin’s Creed oyunlarına benzediği söylenebilir. Hırsızlık yaparak hayatını geçindiren Basim’in, Hidden One örgütü tarafından usta bir suikastçıya dönüşmesini izleyeceğiz.

Oyun içerisinde gizlilik temelleri barınacak. Rol yapma ögeleri minimum seviyede tutulacak ve mümkün olduğunca gerçekçilik üzerine inşa ediliyor. Serinin hayranlarını ikiye bölse bile bu oyunu bekleyen sayısız insan olduğunu da unutmamak gerek. Ancak Assassin’s Creed Mirage ne zaman çıkacak gibi soruların cevabı halen daha belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki günlerde konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz. Mirage resmi internet adresine buradan gidebilir, Epic Games Store sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: