Starfield Direct Etkinliğinin Tarihi Kesinleşti

Paylaş

Bu yılın başlarında duyurulan Starfield Direct ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtı da kesinleşti. Xbox Games Showcase kapsamında Bethesda’nın beklenen yeni RPG oyununun derinlerine dalacağımız etkinliğin tarihi paylaşılmıştı ve bugün geçilen bir güncelleme ile saati de kesinleşmiş oldu. Elimizde artık net bir tarih bulunduğuna göre heyecanlanmamak için hiçbir sebep kalmamış gibi görünüyor.

Xbox Games Showcase ve Starfield Direct ne zaman başlayacak?

Xbox Games Showcase sırasında karşımıza çıkacak Starfield Direct etkinliği 11 Haziran 2023, TSI 20:00’da gerçekleşecek. Bu zamana kadar oyundan yana büyük detaylar paylaşmaktan çekinen Bethesda bütün enerjisini buraya saklamış gibi görünüyor.

Starfield Direct ne zaman yapılacak?
Xbox Games Showcase ve Starfield Direct ne zaman yapılacak?

Merakla beklenen yeni uzay RPG’sinin önemli olduğu bir diğer konu ise sıradaki Elder Scrolls oyunu için bir engel teşkil ediyor olmasıydı. Geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarla resmi duyurusu yapılan The Elder Scrolls VI’nın, Starfield’dan önce çıkmayacağını paylaşmışlardı. Hali hazırda yakın zamanda çıkış tarihi de belli olan yeni RPG oyunundan sonra 10 yıldır Skyrim oynayan TES hayranları da yeni oyunla ilgili şeyler duymaya başlayacaktır.

Starfield, 6 Eylül 2023 tarihinde Xbox Series X/S ve PC platformlarına özel olarak piyasaya sürülecek. Oyunun PlayStation ya da Switch sürümü bulunmayacak.

Aynı zamanda Bethesda’nın etkinliğinin yanı sıra Xbox Games Showcase de başlı başına bomba gibi geçecek. Xbox’ın patronu Phil Spencer, aynı tarihte gerçekleşecek etkinlikte çok büyük oyun duyuruları yapılacağını söylüyordu. Yakın zamanda Game Pass üzerine yeni duyurular yapan şirket muhtemelen bütün oyun duyurularını da bu etkinlik için saklamış.

Haziran ayı öyle görünüyor ki oyuncular için zengin bir ay olacak. Gelişmeleri merakla bekliyoruz…

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: