KOEI TECMO, Yeni Aksiyon Rol Yapma Oyunu Fate/Samurai Remnant’ı Duyurdu!

Paylaş

KOEI Tecmo Europe ve geliştirici ekip Omega Force, Dünya çapında popüler bir anime olan Fate’in video oyunu uyarlaması Fate/Samurai Remnant’ı çıkış tarihi ile birlikte duyurdu. 29 Eylül’de çıkacak olan yapım, JRPG elementleriyle öne çıkan bir samuray oyunu olacak.

Fate/Samurai Remnant ile birlikte savaş dolu bir dönemin ardından gelen barış yavaş yavaş son buluyor.

Fate serisi boyunca bir dizi Kutsal Kase Savaşı’nda mücadele eden ve kazanan Usta ile Kahraman Ruh Çiftleri, dilekleri gerçekleştiren antik bir eser kazanmıştır. Fate/Samurai Remnant ise serinin epik Kutsal Kase Savaşı’nı Keian Dönemi’nin dördüncü yılında, Edo Dönemi Japonya’sında devam ettiriyor. Çalkantılı, kana bulanmış bir dönemin sona ermesinin üzerinden geçen onlarca yılın ardından insanlar nihayet barış ve huzurun tadını çıkarırken, Yedi Çift Üstat ve Hizmetkârları arasında ‘’Ağaran Ay Ritüeli’’ gölgelerde ortaya çıkarken yeni bir savaşın sinyalleri ufukta belirmekteydi. İşte oyun içerisindeki hikâyemiz de tam olarak böyle başlıyor.

Fate/Samurai Remnant – İlk Fragman

Asakusa’da hayatını sürdürmekte olan genç bir adam olan kahramanımız Miyomoto Iori, dilekleri gerçekleştiren ‘’Ağaran Ay Kasesi’’ni almak için kalan son çift olmak için savaşırken, Hizmetkârı Saber ile birlikte kendini kargaşanın ortasında bulmasını konu alacak olan oyun, özellikle serinin hayranları için oldukça sürükleyici bir hikâyeye sahip olacak gibi gözüküyor.

Fate/Samurai Remnant’taki karakterimiz, Niten Ichiryu kılıç ustalığı stilini öğrenmiş bir Usta olan Miyomoto Iori ismindeki bir samuray. Miyomoto, insanlığın ötesinde bir güce sahip olan bir Hizmetkar olan Saber ile birlikte savaşıyor. Yani bu macerada yalnız olmayacağız. Zorlu düşmanlarla karşılaştığımızda Hizmetkarlarımıza güçlü büyülü tekniklerle saldırma talimatı verebilecek ve hatta düşman sürülerine saldırmak için Hizmetkarın kontrolünü doğrudan ele alabileceğiz. Ayrıca KOEI TECMO, Hizmetkarlar arasındaki dinamik savaş sahneleri ile birlikte oyun içerisindeki aksiyona yeni bir tat katmayı da hedefliyor.

Fate/Samurai Remnant - 29 Eylül'de çıkıyor
Fate/Samurai Remnant – 29 Eylül’de çıkıyor

Japonya’daki maceramız boyunca sıra sıra evlerin, samuray konutlarının ve birçok yapının yan yanan durduğu Edo kasabasını keşfetme şansına sahip olacağız. Canlı sokaklar ve yaşayan bir dünya yaratmayı hedefleyen geliştirici ekip, Japon dokunuşuyla çizilmiş karakterlere hayat veriyor. ‘’Ağaran Ay Ritüeli’’ hikâyesini takip ederken çeşitli alanları keşfedebilecek ve en son Kutsal Kase Savaşı’nda hayatta kalmak için savaşırken çeşitli zorluklarla mücadele edebileceğiz.

Tüm bunların yanı sıra KOEI TECMO Europe, Fate/Samurai Remnant’ın sadece KOEI TECMO Europe çevrim içi mağazasından temin edilebilecek özel bir ‘Hazine Kutusu’ versiyonunu da duyurdu. Oyunun sanat kitabını, bez posterini, orijinal müzik CD’sini, Command Spell çıkartmalarını ve bonus kostüm DLC’sini içeren bu kutu, ne yazık ki ülkemizde satışa açık değil. Fate/Samurai Remnant, 29 Eylül’de PlayStation, Nintendo ve PC için çıkacak.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: