KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

XDefiant Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Paylaş

XDefiant sistem gereksinimleri ve teknik detaylarından bahsettiğimiz içeriğimize hoş geldiniz. Ubisoft’un beklenen oynaması ücretsiz oyunu nihayet çıktı ve biz de sizler için teknik detaylarını masaya yatırıyoruz. Bu yazımızda XDefiant kaç GB? Bilgisayarım oyunu kaldırır mı? Şeklindeki tüm soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Öyleyse lafı hiç uzatmadan, gelin birlikte yeni oyunun teknik ayrıntılarını yakından inceleyelim.

Türdeşi oyunlar stilize grafik tasarımlarını tercih etse de XDefiant, gerçekçiliğe daha yakın bir sanat tasarımına sahip. Buna rağmen oynayabilmek için çok güçlü bir PC’ye ihtiyacınız olmayacak. Zira oyunu ideal deneyim için önerilen ayarlarda oynamak isterseniz, GTX 1060 sınıfı bir ekran kartı ve Ryzen 3 3100 sınıfı bir işlemci ihtiyacınızı karşılayacak. Eğer 2K veya 4K çözünürlüklerde oynamak isterseniz, o zaman Nvidia’nın RTX serisi kartlarına ve AMD eşdeğerlerinden birine sahip olmanız gerekecek. Aynı zamanda 16 GB RAM ile en ideal deneyimi elde edebileceğinizi belirtelim. Aşağıdaki tablodan detaylı ve güncel XDefiant sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

XDefiant sistem gereksinimleri

Donanım/AyarMinimumÖnerilenYüksekUltra
Çözünürlük1080p1080p1440p (2K)4K
İşlemciIntel i3-10105F
AMD Ryzen 3 3100
Intel i3-10105F
AMD Ryzen 3 3100
Intel i5-10400
AMD Ryzen 5 3600
Intel i7-9700K
AMD Ryzen 7 3700X
Ekran KartıNvidia GTX 1050Ti
AMD RX 5500XT (4GB)
Intel Arc A380
Nvidia GTX 1060
AMD RX 5500XT (8GB)
Intel Arc A750
Nvidia RTX 2060
AMD RX 5600XT
Intel Arc A770
Nvidia RTX 3080
AMD RX 6800XT
RAM8 GB (Çift kanal)16 GB (Çift kanal)16 GB (Çift kanal)16 GB (Çift kanal)
İşletim SistemiWindows 10Windows 10Windows 10/11Windows 10/11
Depolama35 GB HDD35 GB SSD35 GB SSD35 GB SSD
XDefiant sistem gereksinimleri tablosu.

XDefiant kaç GB?

XDefiant’ı yükleyebilmek için bilgisayarınızda 35 GB boş depolama alanı bulunması gerekir.

XDefiant sistem gereksinimlerinde herhangi bir SSD koşulu bulunmamasına karşın, en iyi deneyim için SSD depolama aygıtlarının kullanılması tavsiye ediliyor. Zira maçlara giriş sırasında beklenen yükleme ekranları ve oyun içerisinde haritadaki nesnelerin yüklenmesi gibi alanlarda SSD’ler çok daha hızlı çalışarak akıcı bir deneyim sunuyor. Bu nedenle mevcutta varsa oyunu SSD depolama biriminize yüklemenizi tavsiye ederiz.

XDefiant sistem gereksinimleri kaç GB
Ubisoft’un farklı oyunlarından karakterler ile mücadele ettiğimiz FPS oyunu XDefiant çıktı.

Oyun Hakkında

Ubisoft’un yeni oynaması ücretsiz FPS oyunu XDefiant, 17 Mayıs itibarı ile çıktı. Çeşitli Ubisoft evrenlerinden karakterleri içeren yapım, Far Cry 6’dan tutun da Ghost Recon Wildlands’e kadar birçok oyundan karaktere ev sahipliği yapıyor. Her karakterin kendi özellikleri bulunuyor ve bunları oyun içerisinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ultra, LoL’den bildiğiniz adıyla “Ulti” özellikleri de mevcut ve bunları da rakiplerinizi elimine ettikçe kazanıyorsunuz.

Rekabetçi FPS türüne yeni bir soluk getiren oyun, Call of Duty Modern Warfare & Modern Warfare 2 oyunlarında imzası bulunan eski Infinity Ward başkanı Mark Rubin’in imzasını taşıyor. Akıcı animasyonlarıyla hızlı bir oynanış vadeden yapım, şimdiden rekabetçi FPS oyunlarını sevenlerin radarına girmiş durumda. Eğer denemek isterseniz, Ubisoft Connect üzerinden oyunu indirerek ücretsiz şekilde oynayabilirsiniz.

XDefiant Steam’de var mı?

Bu sorunun yanıtı ne yazık ki hayır. XDefiant PC’de yalnızca Ubisoft’un başlatıcısı olan Ubisoft Connect üzerinden oynanabiliyor. Aynı zamanda PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarından da oynanabilir.

Sonuç

XDefiant sistem gereksinimleri ve oyun hakkında merak edebileceğiniz teknik detayları sizler için bu yazımızda derledik. Tamamen oynaması ücretsiz bir FPS oyunu olan yapım çıktı ve sezon öncesi döneme katılıp oyunu deneyebilirsiniz. Tabii denemeden önce, yazının üst kısımlarındaki tablomuza göz atmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: