Ubisoft’un Yeni FPS Oyunu XDefiant İçin Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu!

Paylaş

Ubisoft, XDefiant çıkış tarihi için yeni bir paylaşım yaptı ve oyuncuların uzun süredir merak ettiği konu açıklığa kavuştu. Arena-shooter türündeki yeni oynaması ücretsiz oyunu XDefiant’ın ne zaman çıkacağı, resmî duyuru ile belli oldu. Bizim de uzun süredir radarımızda olan oyun, sürpriz şekilde yakın zamanda piyasaya sürülecek. Son yapılan testlerin ardından alınan olumlu sonuçlar, sürece iyi yönde etki etmiş gibi görünüyor. Gelin yeni oyunun ne zaman çıkacağını detaylarıyla birlikte öğrenelim.

XDefiant çıkış tarihi ne zaman?

Ubisoft’un oynaması ücretsiz yeni FPS oyunu XDefiant, 21 Mayıs 2024’te PS5, Xbox Series X|S ve PC platformları için çıkacak. Sezon öncesi olarak başlayacak oyun, bir süre sonra da ilk sezonuyla yeni içerikler alarak yoluna devam edecek.

XDefiant çıkış tarihi resmî olarak duyuruldu ve oynaması ücretsiz yeni oyunun ne zaman çıkacağı nihayet belli oldu.
Ubisoft'un Yeni FPS Oyunu XDefiant İçin Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu!

Sezon öncesi sürümde oyuncuları toplamda 14 farklı harita, 5 oyun modu ve 24 silah karşılayacak. Bu çeşitliliğin içerisinde 44 farklı silah eklentisi bulunduğunu ve bunların oyun tarzları için önemli bir etkiye sahip olduğunu da vurgulayalım.

XDefiant çıkış tarihi duyurusu ile birlikte artık oyunun ilk sürümünde nelerin olacağını da biliyoruz. Zaten Atarita olarak, oyunun bütün test sürümlerini oynama şansına sahip olduk ve yaklaşık bir yıldır gerçekleşen bütün halka açık veya kapalı sürümlerini denedik. Hatta bunları, XDefiant ön inceleme yazımızda ve videomuzda da sizlerle paylaşmıştık.

Ubisoft’un oynaması ücretsiz olarak çıkacak yeni oyunu, yalnızca Ubisoft Connect üzerinden oynanabilecek. Yani henüz Steam veya Epic Games Store gibi platformlarda yer almıyor. İlerleyen dönemde eklenip eklenmeyeceği hakkında da henüz bir bilgimiz yok. Bu durumda bir gelişme yaşanırsa, size en hızlı şekilde aktarmak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

XDefiant çıkış tarihi ne zaman
Ubisoft'un Yeni FPS Oyunu XDefiant İçin Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu!

Türkçe dil desteği ile çıkacak

Ubisoft’un bu zamana kadar yayınladığı oynaması ücretsiz çoğu oyunda olduğu gibi, XDefiant Türkçe dil desteğine sahip olacak ve bu oyunlar arasında yerini alacak. Gerçekleşen ilk kapalı betada yer almasa da sonraki tüm testlerde oyunun Türkçe olduğu dikkatimizi çekmişti. Bu durum tam sürümde de yerini koruyacak.

XDefiant hakkında bilmeniz gerekenler

Oynaması ücretsiz olarak çıkacak XDefiant, içerisinde diğer Ubisoft oyunlarının evrenlerinden karakterler barındıracak. Splinter Cell oyunlarından gelen Echelon, Ghost Recon oyunlarından gelen Phantoms, Far Cry 6’dan gelen Libertad, The Division serisinden gelen Celaners ve Watch Dogs’un Dedsec oynanabilir gruplar arasında yerini alacak. Dedsec’i oynayabilmek için oyun içerisinde ilerleyerek kilidini açmak veya satın almak gerekecek. Muhtemelen sezonlar boyunca eklenecek karakter grupları da yine aynı şekilde kilidi açılarak elde edilebilecek.

Sezon öncesi dönem toplamda 6 hafta sürecek ve bundan sonra ilk sezon ile oyuncular yeni içeriklere kavuşmaya başlayacaklar. İlk sezon başlayana kadar oyuna ısınmaya ve kendi oyun tarzınızı oluşturmaya başlamak için güzel bir fırsat gibi görünüyor. Sezon öncesi dönemde 4v4 oyun modlarını destekleyen dereceli maçlar da açık olacak. Bu sayede oyuncular ilk sezon başlamadan oyunun rekabetçi yönünü de deneyimleyebilecekler.

Ayrıca daha önce oyunun test oturumlarından birine katıldıysanız, buradan kazandığınız ödüllerin kilidi de girdiğinizde açılmış olacak. XDefiant çıkış tarihi sonrasında oyunun ilk sezonu başlar başlamaz, yeni yıl yol haritasına da girilmiş olacak. Ubisoft oyuna ilk yılında 4 yeni grup, 12 harita, 12 silah getirmeyi hedefliyor. Toplamda 4 sezondan oluşacak ilk yıl boyunca zengin bir deneyimin oyuncuları beklediğini söylemek mümkün.

XDefiant çıkış tarihi resmî olarak duyuruldu ve oynaması ücretsiz yeni oyunun ne zaman çıkacağı nihayet belli oldu.
Ubisoft'un Yeni FPS Oyunu XDefiant İçin Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu!

Eğer bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını merak ediyorsanız, XDefiant sistem gereksinimleri yazımızı da kontrol edebilirsiniz. Ubisoft, XDefiant çıkış tarihinden sonra da daha fazla detayı oyuncularla paylaşacağını duyurdu. FPS oyunu severlere ve siz değerli okurlarımıza şimdiden iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: