KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Starfield, Microsoft Flight Simulator ve Birçok Xbox Oyunu PlayStation 5’e Geliyor Olabilir!

Paylaş

Oyun endüstrisinin belki de hiç eskimeyen konsol savaşları bu sefer cidden son bulacak gibi görünüyor. Sektörden birçok kaynak, Xbox oyunlarının PlayStation konsollarında da yayınlanacağını bildiriyor. Bu oyunlar arasında geçen senenin en çok konuşulan oyunlarından Starfield, bir anda duyurulup yayınlanan ve oldukça sevilen ödüllü Hi-Fi Rush gibi oyunlar bulunuyor. Aynı zamanda daha önce de söylentilerini duyduğumuz Sea of Thieves’in de PlayStation 5 platformuna geleceği düşünülüyor.

Yakın zamanda oyun tarafında 1.900 kişinin işine son verip, birkaç gün sonra rekor büyüme duyuran Xbox tarafında endüstriyi büyük ölçüde etkileyebilecek bir değişimin söylentileri var.

Xbox oyunları PlayStation konsollarına geliyor olabilir

İddialar oyun endüstrisi analisti JezCorden tarafından ortaya atıldı. Jez’e göre Xbox, rakiplerinden daha fazla nakit akışı elde edebilmek için çoklu platform sürümlerine odaklanacakmış. Birinci parti oyunlar tarafında PlayStation ile rekabet etmenin güçlüğü düşünüldüğünde, Microsoft’un oyun departmanı Xbox’un bu hamleyi yapacak olması ihtimali de kulağa mantıksız gelmiyor.

XboxEra’ya konu ile ilgili konuşan bir kaynağın, Starfield için gelecek “Shattered Space” genişleme paketinin Xbox ve PC için çıkmasının ardından PlayStation 5’e geleceğini söylediği de belirtiliyor. Aynı zamanda Microsoft’tan başka bir kaynağın, The Verge‘e Bethesda’nın Indiana Jones and The Great Circle oyununun Xbox ve PC sürümleri çıktıktan sonra PlayStation 5’e de geleceğini söylediği belirtiliyor.

Starfield PS5
Starfield’ın da PlayStation 5 konsollarına geleceği iddia ediliyor.

Söz konusu iddia birçok basın kuruluşu ve sektör analisti tarafından doğrulanmaya devam ediyor ve yakında bu konu ile ilgili olumlu ya da olumsuz, resmî bir açıklama duymayı bekliyoruz. Xbox oyunlarının PlayStation 5’e gelmesi ihtimali, şüphesiz ki oyun endüstrisinde önümüzdeki yıllar için de büyük değişikliklerin başlangıcı olacaktır. PlayStation platformuna gelmesi beklenen Xbox oyunları şu şekilde:

  • Starfield
  • Hi-Fi Rush
  • Sea of Thieves
  • Indiana Jones and The Great Circle
  • Doom Year Zero
  • Microsoft Flight Simulator
  • Halo Infinite
  • Pentiment
  • Grounded

Bethesda oyunlarının ağırlıkta olduğunu görsek de Microsoft Flight Simulator ve Halo Infinite gibi Xbox’ın özel oyunlarının da PlayStation 5’e geleceği iddialarını görüyoruz. Bu da önümüzdeki dönemde bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda Xbox konsolları için ilk günden çıkan oyunların, kısa bir süre sonra PlayStation konsollarına da gelebileceği konusunda yeni bir ihtimal doğuruyor. Her ne kadar birçok kaynak ve basın kuruluşu konuyu doğrulasa da resmî bir açıklama görene kadar hiçbir şeye kesin gözüyle yaklaşmamanızı tavsiye ederiz.

Sizler de bu konu ile ilgili görüşlerinizi ve ilerleyen dönemde oyun endüstrisini nasıl etkileyebileceğine dair tahminlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: