SÖYLENTİ: Xbox, 2024 İçerisinde Başarım Sistemini Yenileyecek

Şöyle profilimizde de sergileyebilsek fena olmazdı ha?

Paylaş

Türkiye’de pek gündeme gelmiyor olsa da yurt dışındaki aktif Xbox kullanıcılarının ve içerik üreticilerinin belirli bir kısmı, platformdaki başarım sisteminin düzenlenmesi ve daha ödüllendirici bir hâle gelmesi gerektiğini düşünüyordu. Geçtiğimiz aylarda ise Microsoft’un bu konuda harekete geçtiğine dair bir söylenti ortaya çıkmıştı. Son zamanlarda gelen yeni bir iddia ise bu yenilenmiş başarım sisteminin 2024 içerisinde karşımıza çıkacağı yönünde.

Xbox oyuncuları, başarımların daha ödüllendirici olmasını talep ediyor.

Oldukça uzun bir süredir büyük değişiklikler gelmeyen ve mevcut yapısını koruyan Xbox başarım sistemi, oyuncuların yenilik görmek istediği kısımlardan bir tanesi. Birçok oyuncu, mevcut sistemin yeterince ödüllendirici olmadığını ve değişmesi gerektiğini dile getiriyor. Oyuncuların en çok talep ettiği özellik ise uzun zamandır PlayStation’da yer alan ve mevcut bir oyunun tüm başarımları tamamlandığında elde edilebilen ”Platin Kupa” başarımı. Xbox’ın kendi başarım sisteminde bir oyundaki tüm başarımları tamamlayan oyuncular için özel bir başarım yer almıyor. Oyuncular, başarımlarını ve tamamen bitirdikleri oyunları daha iyi sergilemek istiyor.

Microsoft'un, çok daha gelişmiş bir Xbox başarım sistemi üzerinde çalışmakta olduğu ve bu güncellemenin 2024 içerisinde geleceği iddia edildi.
SÖYLENTİ: Xbox, 2024 İçerisinde Başarım Sistemini Yenileyecek

Yakın zamanda XboxEra Podcast‘i sırasında konuşan ”Shpeshal Nick”e göre ise ufukta büyük bir revizyon görünüyor. Nick, söylentilere göre oldukça büyük değişikliklerin olduğunu ve bunları 2024 içerisinde görebileceğimizi söylüyor. Henüz Microsoft tarafından resmî bir açıklama yapılmamış olsa da gelecek olan değişikliklerin büyük bir kısmını yakın zaman içerisinde göreceğimize inanıyoruz. Tabii ki özelliğin ilk olarak beta kullanıcılarına daha sonra da genel oyuncu kitlesine sunulacağını düşünecek olursak tamamen çıkması biraz zaman alabilir. Gene de tüm bunların tamamen söylentiden ibaret olduğunu da bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Xbox’ın mevcut başarım sistemini düşündüğümüzde bu söylenti epey kuvvetli bir hâl alıyor. Oyuncular, şu anki başarım seçeneklerinin fazlasıyla yetersiz olduğunu düşünüyor. Xbox içerisinde yer alan bazı popüler oyunlarda, kolayca elde edilebilen başarımların dahi oldukça nadir olduğunu görebiliyoruz. Bu da oyuncu kitlesinin büyük bir kısmının başarım motivasyonunun olmadığını gösterebiliyor. Microsoft, büyük değişiklikler ve yenilikler ile birlikte bu durumu kendi lehine çevirebilir ve çok daha gelişmiş bir başarım sistemi ile birlikte Xbox oyuncu kitlesini memnun edebilir. Nasıl bir yol izleneceğini ise zaman gösterecek.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: