Xbox Game Pass’e 2023 Yılında Servet Değerinde Oyun Eklenmiş: Türk Lirası ile Ne Kadar Ediyor?

Paylaş

Xbox Game Pass kütüphanesi geçtiğimiz yıl boyunca genişlemeye devam etti ve ortaya yeni istatistikler çıktı. Microsoft’un sevilen ve ülkemizde de oldukça yaygın şekilde kullanılan abonelik hizmetine düzenli aralıklarla yeni oyunlar ekleniyor. Aynı zamanda, vakti dolup platformdan ayrılan oyunlar da oluyor. Bu oyunların hepsini satın almaya kalksak toplamda ödeyeceğimiz para ne kadar olurdu? Gelin merak edilen konuyu açıklığa kavuşturalım.

2023’te Xbox Game Pass kütüphanesine neredeyse 260 bin liralık oyun eklenmiş

TrueAchivements tarafından paylaşılan bilgiye göre platforma 2023 yılında eklenen oyunların toplam fiyatı, 8763$ olarak karşımıza çıkıyor. Ufak bir hesaplama ile bu birimi Türk Lirası olarak el alacak olursak, Game Pass’e eklenen oyunların toplam değerinin 258.267,52₺ olduğunu görüyoruz.

Microsoft’un geçtiğimiz yıla damgasını vuran satın alımları ve ondan öncesindeki girişimleri ile beraber birçok hit oyun da kütüphaneye gelmişti. Bethesda satın alımının ardından The Elder Scrolls, Fallout ve DOOM serisinin oyunlarıyla başlayan furya Starfield’ın eklenmesine kadar ilerledi. Öte yandan geçtiğimiz yıl yapılan Activision Blizzard satın alımı henüz Xbox Game Pass özelinde meyve vermeye başlamış olmasa da önümüzdeki yıllarda bu taraftan gelecek oyunları da platformda görmeye başlayacağız.

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Game Pass fiyatı yakın zamanda yeniden zamlanmış olsa da oyun fiyatlarını göz önünde bulundurarak hala uygun bir abonelik servisi olduğunu söylemek mümkün. Zira birinci parti stüdyoların oyunlarının ilk günden abonelik sistemine eklenmesiyle aslında üyeler, tek ücret ile ciddi masraflardan kurtuluyorlar. Forza Motorsport, Starfield, Cities: Skylines II gibi oyunların platforma ilk günden gelmesi, aboneler için ciddi bir ayrıcalık oldu da diyebiliriz. Önümüzdeki dönemde çıkıp Game Pass’e eklenecek oyunlar da bu cazibenin korunmasını sağlıyor.

Atarita olarak siz değerli okurlarımızla birlikte harika bir oyun yılını geride bıraktık. Takdir edersiniz ki Xbox Game Pass ve Epic Games Store gibi daha önce Türk oyuncuların alışkanlıkları arasında bulunmayan mağaza ve hizmetler, Steam’in dolara geçişinin ardından ülkemizde iyice popüler hale geldi. Bu nedenle en iyi Xbox Game Pass oyunları yazımıza göz atmanızı tavsiye edebiliriz. Umuyoruz ki 2024, oyunlara erişimimiz anlamında geride bıraktığımız yıldan çok daha kolay şekilde oyunlar oynayabileceğimiz bir yıl olur.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ataritalı
Ataritalı
1 Ocak 2024 19:38

Er yada geç geri adım atacaklar

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: