Türkçenin Oyun Dünyasındaki Gücünü Artırmak İçin Başladığımız Yolculukta SaveButonu ve Geeklik ve Ötesine de Bizlerle Olacak!

Paylaş

Atarita olarak, geçtiğimiz günlerde sizinle Türkçe Dil Birliği projemizi duyurmuştuk. Oyunların büyülü dünyasında dilimizin gücünü artırmak ve daha çok oyunda Türkçe dil desteği görmek için çıkacağımız bu yolculukta yalnız olmayacağız. Değerli okur ve takipçilerimizin desteğini almakla birlikte aynı sektörü paylaştığımız SaveButonu ve Geeklik ve Ötesine de bize bu yolculuğumuzda eşlik edecek.

Türkçe Dil Birliği projemiz SaveButonu ve Geeklik ve Ötesine partnerliğiyle devam edecek

Duyurumuzun yüz binlerce oyuncuya ulaşmasıyla doğru bir adım attığımızı hissettiren destek mesajları aldık. Bu, ekibimiz ve organizasyonumuz için mükemmel bir motivasyon kaynağı oldu. Aynı zamanda sektörümüzün kıymetli kuruluşlarından Geeklik ve Ötesine ve SaveButonu ile partnerlik yaptığımızı da büyük bir gururla duyuruyoruz. Son yıllarda şahlanışa geçen Türk oyun sektöründe, aynı payda etrafında toplanarak oyunların Türkçe dil desteğiyle çıkması için çalışacağız.

Projemizin ilk hedefi olarak ise senelerdir ülkemizde faaliyet gösteren, son zamanlarda Murat Palta’nın sanatıyla iş birliği yaparak Türkiye üzerine daha çok eğilen Ubisoft’un yeni Assassin’s Creed Mirage oyunu olacak.

Sosyal medyada kampanyalar yürüteceğimiz gibi aynı zamanda Change.org üzerinde bir imza kampanyası da başlattık. İmza kampanyamızı destekleyerek partnerlerimizle birlikte yürüttüğümüz projenin başarıya ulaşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

İmza Kampanyasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: