KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Yeni Projemiz İle Birlikte Türkçenin Oyun Dünyasındaki Gücünü Artırmayı Hedefliyoruz

Paylaş

Atarita olarak, yaklaşık bir aydır üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni projemiz TDB’yi (Türkçe Dil Birliği) duyuruyoruz. Türkçenin oyun dünyasındaki gücünü bambaşka bir konuma taşımayı hedeflediğimiz Atarita TDB projesinde; Disco Elysium, League of Legends ve Fortnite gibi popüler çevirileriyle tanınan Türkiye’nin en büyük lokalizasyon şirketlerinden olan Locpick ile bir araya geldik.

Atarita TDB adı altında tamamen organize bir topluluk oluşturarak operasyonlarımızı sürdüreceğiz.

İnternet sitesi aracılığıyla her ay yüz binlere, sosyal medya adresleriyle de milyonlara hitap eden Atarita, yüzlerce oyun şirketiyle aktif olarak iletişimini sürdürüyor. Bu noktada Türk oyuncular olarak sesimizi yeterince duyurabilirsek, Atarita TDB olarak şirketlere ulaşmak konusunda sorun yaşamayacağız ve Türkçe dil desteği talebimizi ilgili markalarla birebir görüşeceğiz.

Atarita - Oyuncuların Merkezi
Atarita – Oyuncuların Merkezi

Türkiye’nin oyun dünyasındaki pazar payı ve yüksek dolar kurundan dolayı getirmekte olduğu gelir diğer ülkelere nazaran daha az gözükebiliyor olsa da ana dilimize yerelleştirilen oyunların öncesine nazaran çok daha fazla sattığını ve talep gördüğünü biliyoruz. Biz, tamamen planlı olarak hareket eden ve stratejik şekilde ilerleyen bir organizasyonun yeterli kamuoyu ile birlikte her oyunda bunu başarabileceğimize inanıyoruz.

Operasyonlarımızı nasıl ve hangi platformlardan sürdüreceğiz?

Atarita TDB, tamamen gönüllülerden oluşan kamuoyu ile birlikte ana operasyonlarını kendi Discord sunucusu üzerinden yönetecek ve organize, planlı bir anlayış izleyecek.

Aktif olarak faaliyet göstereceğimiz tüm platformlar aşağıdaki gibidir:

  • Change.org
  • Twitter
  • Instagram
  • Steam
  • E-mail
  • Haber siteleri
  • Discord

Atarita TDB’nin amacı, binlerce kişiden oluşan bir kamuoyunu bir araya getirip, tüm platformlar doğrultusunda tamamen profesyonel bir şekilde hareket ederek oyunlara gelecek olan Türkçe dil desteğinin Türkiye’deki önemini vurgulamak ve yapımcılara göstermek.

Ayrıca bu projede yer alarak bizlere tecrübesiyle destek olmayı kabul eden sevgili Ali Barutçuoğlu ve tüm Locpick ekibine teşekkürlerimizi sunarız. Atarita olarak, Türkçe dil desteğinin oyunlardaki önemini vurgularken birçok konuda Locpick’e danışacağız. Aynı zamanda oluşan kamuoyu ile birlikte Locpick de kendi kaynaklarını kullanacağı için yapımcılara sesimizi duyurmamız çok daha olası bir hâle gelecek. Ayrıca ülkemizin en büyük lokalizasyon şirketlerinden birisi olan Locpick’in tecrübelerinden yararlanarak şirketlerle görüşürken Türkçe dil desteğine dair somut veriler sunabileceğiz.

Atarita TDB x Locpick
Atarita x Locpick

Organizasyonumuzun ilk durağı Assassin’s Creed Mirage olacak.

Yeni projemizin ilk hedefini Assassin’s Creed Mirage olarak belirlediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Atarita olarak, hâli hazırda Ubisoft ile iletişimde olduğumuz için yeterli kamuoyunu oluşturabilirsek sesimizi çok daha kolay bir şekilde duyurabileceğimize inanıyoruz.

Ubisoft, zaten Ubisoft Türkiye adı altında ülkemizde faaliyet gösteriyor ve başta Rainbow Six Siege olmak üzere Türk oyuncu topluluğu büyük olan oyunlarına Türkçe dil desteği sunuyor. Bu yüzden Ubisoft’un yeterli talebi geri çevirmeyeceğini düşünüyor ve bu kampanyada elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyoruz. An itibarıyla Assassin’s Creed Mirage için Change.org kampanyamızı başlatıyoruz. İlerleyen günlerde de diğer tüm platformlar için organize olarak operasyonlarımızın hızını yükselteceğimizi belirtmek istiyoruz. Bir imza bile çok önemli. Kampanyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: