Türk Sanatçı Murat Palta’nın Sanatıyla “The Assassin’s Legacy” Eseri Ubisoft Tarafından Paylaşıldı!

Paylaş

Kendine has sanat tarzıyla Assassin’s Creed serisinin ikonik suikastçılarını tasvir eden sevgili Murat Palta’nın “The Assassin’s Legacy” eseri bugün paylaşıldı. Ubisoft ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eşsiz eserde Altair Ibn-La’Ahad, Ezio Auditore ve son oyunun ana kahramanı Basim Ibn Ishaq gibi önemli suikastçılar göze çarpıyor. Karmaşık bir minyatür sanat tarzı benimseyen sanatçının yeni eseri gerçekten oldukça etkileyici görünüyor ve ayrıntıları izlerken içinde kaybolmak mümkün.

The Assassin's Legacy
The Assassin’s Legacy

Murat Palta’nın sanatıyla “The Assassin’s Legacy”

Çalışmasını İstanbul’daki stüdyosunda tam 4 ayda tamamlayan Murat Palta, aynı zamanda Assassin’s Creed serisinin hayranlarından birisi ve Ubisoft ile birlikte bugün eserini herkesle paylaştı. Kendisi Ubisoft ile birlikte çalışmak konusunda deneyimlerini ve projeyi şu şekilde açıkladı:

Assassin’s Creed her zaman hayranı olduğum bir seri ve birçok oyununu da oynadım. Geçmişte bu harika karakterleri ve hikâyelerini sanatım aracılığıyla nasıl yeniden yaratabilirim diye çokça kez düşündüm. Bu projeyi üstlenme fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum ve ortaya koyduğum şeyin hem hayranlar hem de Assassin’s Creed stüdyolarındaki yetenekli insanlar tarafından beğenileceğini içtenlikle umuyorum.

Murat Palta aynı zamanda daha önce de This War of Mine oyunu için de şahsına münhasır sanat eserleri ortaya koymuştu ve yaptığı işlerin kalitesi tartışmaya kapalı diyebiliriz. Oyunlara yönelik sanat eserleri görmek çok hoş. Aynı zamanda Ubisoft Türkiye kanalında kendisiyle yapılan röportajda tablo ile ilgili, seri ile ilgili detayları da dinleyebilirsiniz.

Ubisoft MENA Pazarlama Müdürü Febronia Ibrahim de bu çalışma hakkında şu yorumu yaptı:

“Murat ile çalışmak çok keyifliydi ve onun sevgisini katarak ürettiği bu muhteşem sanat eseri bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Hem sanatçının hem de serinin hayranlarının, bu esere karşı bizimle aynı duyguları paylaşacağından eminiz.”

Tablonun yüksek çözünürlüklü görseline buradan, Murat Palta’nın tüm çalışmalarının bulunduğu web sitesine de buradan gidebilirsiniz.

Aynı zamanda Assassin’s Creed Mirage hakkındaki tüm detayları da ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz. Ubisoft’un sevilen serisinin yeni oyunu bu yıl sonlarına doğru çıkacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: