Orta Çağ Temalı Aksiyon Macera Oyunu “The First Templar” Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Paylaş

Eğer eski oyunların sıkı bir hayranıysanız ve 2010’ların modasını seviyorsanız, bu ücretsiz oyun haberini de seveceksiniz. Orta Çağ döneminde geçen, fantastik bir aksiyon macera oyunu olan “The First Templar: Special Edition” kısa süreliğine ücretsiz oldu. Haberimizde sizlere oyun hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şeyden bahsediyoruz.

“The First Templar: Special Edition” kısa süreliğine ücretsiz oldu

Eski oyunları DRM-Free (DRM koruması olmadan) derleyen bir kütüphane olan GOG üzerinden oyunu ücretsiz şekilde kütüphanenize ekleyebilirsiniz. CD Projekt’in uygulaması olan GOG, eski oyunları bulabileceğiniz ve herhangi bir hile karşıtı veya korsan karşıtı yazılımla korunmayan oyunların bulunduğu bir kütüphane. Şirketin politikası gereği birçok oyunda performans sorunlarına sebep olan Denuvo gibi korsan kullanımı önleme yazılımları, GOG‘da yayınlanan hiçbir oyunda bulunmuyor.

Ücretsiz oyun: The First Templar Special Edition
Ücretsiz oyun: The First Templar Special Edition

The First Templar: Special Edition da bu oyunlardan birisi ve 6 Temmuz’a kadar ücretsiz şekilde dağıtılacak. Bu kısa süre içerisinde oyunu kütüphanenize eklerseniz, sonsuza dek sahibi olacaksınız. Dolayısıyla dilediğiniz zaman indirip oynayabileceksiniz.

Peki alıp oynamaya değer mi?

Oyuncuların gözdelerinden birisi olmasa da ücretsiz olması nedeniyle The First Templar’a bir şans verebilirsiniz. Toplamda 10 saat süren bir ana hikâyeye sahip bu oyun, iki ana karakter üzerinden ilerliyor ve 13. yüzyıla seyahat biletiniz konumunda. Tek başınıza oynayabildiğiniz gibi, oyunu bir arkadaşınızla birlikte co-op olarak da oynayabildiğinizin altını çizelim.

The First Templar: Special Edition GOG'da ücretsiz oldu!
Toplamda 10 saatlik bir ana hikâye sizi bekliyor olacak.

Eğer oyundaki her şeyi görmek isterseniz, toplamda 18.5 saatlik bir macera sizi bekliyor demektir. Bir aksiyon macera oyunu olduğundan, tek kullanımda tüketip silebileceğiniz bir oyun ve rol yapma oyunları kadar vakit ya da odak istemiyor. Hızlı aksiyona odaklanan yapısı, 2011 yapımı bir oyun olduğu için biraz ham hissettirebilir. Bu konunun altını çizmek gerekiyor, zira oyun Skyrim ile aynı yılda çıktı.

Hemen buradan GOG’daki ilgili sayfayı ziyaret ederek oyunu ücretsiz şekilde kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: