KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

THE FINALS Etkinliğine Katıldık: Yeni Haritayı Ve Oyunu Anlatıyoruz!

Paylaş

Embark Studios tarafından geliştirilen ve oynaması ücretsiz FPS oyunu THE FINALS nihayet çıktı. Kasım ayında katıldığımız etkinlik içerisinde oyunu deneyimleme şansına erişmiştik. Yeni haritası ve oyunun ana dinamikleri hakkındaki görüşlerimizi yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

THE FINALS nihayet oynanabilir oldu

8 Aralık yani bugün çıkan THE FINALS, geçtiğimiz aylarda bir kez açık beta ve iki kez kapalı beta ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Kasım ayının sonunda gerçekleştirilen basın etkinliği sırasında katıldığımız içeriklerde ise hem oyunu daha yakından tanıma hem de yeni haritayı deneyimleme şansına erişmiş olduk. Aksiyon dozu yüksek olan THE FINALS serüveni içerisinde birbirinden eğlenceli dakikalar yaşadığımızı söyleyebiliriz.

THE FINALS
THE FINALS

3 kişilik takımların yer aldığı arenalar içerisinde şöhretin peşinden koşmak adına hem rakiplerinizi hem de çevreyi alt etmeniz gerekiyor. Evet, çevre dedik çünkü harita içerisinde gördüğünüz neredeyse her lokasyon yıkılabilir ve kullanılabilir durumda. Çoğu bina içerisine girebiliyor, kendinize yeni siperler edinebiliyor veya orayı mesken bellemiş bir rakibinize mezar edebiliyorsunuz. Klasik Arena-shooter oyunlarından çok daha farklı bir konumda yer alan THE FINALS, her oyunda farklı bir strateji kullanmanız gereken yapısıyla ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Eren Eroğlu

Özünde rekabetçi bir deneyim de sunacak olan THE FINALS’ı öne çıkaran önemli bir noktanın olduğunu düşünüyorum. Bu da oyundaki neredeyse her şey ile etkileşime geçebiliyor olmamız. Duvarları yıkabiliyor, yapıları parçalayabiliyor ve etrafımızdaki eşyaları birçok farklı şekilde kullanabiliyoruz. Dolayısıyla haritaların ezberlendiği ve belirli stratejilerin öne çıkarak oyunun döngüye girdiği yapı büyük oranda kırılıyor ve her oyunda eşsiz stratejiler oluşturarak, rakibinizi şaşırtmanıza olanak sağlıyor. Tabii bu yapısının getirdiği bazı etkenler de bulunuyor. Bunlardan bir tanesiyse oyunda ustalaşmanın oldukça uzun sürecek olması.

Karakterinizi ve teçhizatınızı belirledikten sonra takımınız ile birlikte farklı haritalar içerisinde oynamaya başlıyorsunuz. Çeşitli görevleriniz var ve en büyük amacınız ise cebinizdeki parayı çoğaltmak. Çünkü bu para, sizin oyunu kazanmanız için bir bilet görevi görüyor. Tabii bunu sizden çalmak isteyenler olacaktır, onlara asla izin vermeyin!

Strateji ön planda ama asla belirli bir taktiğiniz olamaz!

Oynadığınız arenalar oldukça dinamik ve etkileşim dozu yüksek lokasyonlar olarak gösteriliyor. Saat, hava durumu ve farklı içerikler ile birlikte ortaya dinamik bir yapı sunuluyor. Elbette rekabete başlamadan önce bir taktik geliştirmek ve onu uygulamak mantıklı olabilir ancak her zaman işe yaramadığını söylememiz gerekiyor. Çünkü ne kadar taktiksel oynarsanız oynayın, altınıza gelecek bir roket ile tüm bina başınıza yıkılabiliyor. İşte bu yüzden THE FINALS kesinlikle oynaması uzun ömürlü bir yapıya bürünüyor. Çünkü sürekli aynı şeyleri tekrarlama durumu söz konusu değil ve oyuncuyu her daim canlı tutmaya yemin edilmiş.

Embark Studios tarafından geliştirilen ve oynaması ücretsiz FPS oyunu THE FINALS nihayet çıktı. Kasım ayında katıldığımız etkinlik içerisinde oyunu deneyimleme şansına erişmiştik. Yeni haritası ve oyunun ana dinamikleri hakkındaki görüşlerimizi yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.
İşte muhteşem Atarita ekibi!

Ekipçe katıldığımız basın etkinliği içerisinde oynadığımız harita gerçekten çok güzel detaylandırılmıştı. Kendinizi asla güvende hissetmeyeceğiniz bir ortamda yer alıyorsunuz. Hangi rakibin nereden saldıracağı asla belli olmuyor ve üstüne üstlük etrafın yıkılabilir bir dinamiğe sahip olması ortamı daha da tekinsiz hale getiriyor diyebiliriz.

Alparslan Gürlek

THE FINALS temel olarak 3v3v3 bir “hero-shooter” olarak geçiyor ve akıcı bir oynanışa sahip. Teknik tarafta da oyunun erken aşamalarından birinde oynamış olmamıza rağmen saat gibi çalıştığını onaylayabilirim. Eşsiz satış noktası olarak seçtikleri yıkılabilir çevre, çatışmaların kaderini belirliyor ve oyuncuyu diken üzerinde tutuyor ancak işin stratejik boyutuna gelindiğinde bir adım geriye düşüyor. Oyunda meta sayabileceğimiz birkaç takım kompozisyonu var ve bunları uygulamamanın, yeni ve yaratıcı şeyler denemenin cezası büyük. Küçük bir havuzdan uygun stratejiyi seçerek herkesin aynı taktikleri uyguladığı maçlarda ne kadar uzun süre keyif alabilirim bilmiyorum fakat test aşamasında THE FINALS bende iyi bir intiba bıraktı. İleriye dönük güncellemeler ve stratejik içeriğin zenginleşmesiyle alanında büyük potansiyel vadeden oyunlardan birisi olabilir.

Durumu kısaca özetlemek istersek, THE FINALS uzun ömürlü bir oyun olacak gibi duruyor ve rekabetin yüksek bir dozda yer aldığı serüvenlerine devam edecek. Yeni haritalar, karakterler, silahlar ve daha birçok içerik ile birlikte oyunculara sürekli farklı içerikler sunulacak. Son dönemlerde klasikleşmiş rekabetçi oyunlardan biraz olsun sıkıldıysanız o halde THE FINALS sizin için güzel bir alternatif olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: