Steam Ücretsiz Oyunla Karşımızda: 25 TL Değerindeki Yapım Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Paylaş

Genelde ücretsiz oyun haberleri bizlere Epic Games Store aracılığı ile gelse bile, son dönemlerde Steam üzerinden de sıklıkla ücretsiz oyun dağıtılmaya başlandı. Elbette bu durum Steam ile pek alakalı değil. Geliştiricilerin veya yayıncıların bizlere yaptığı ufak jestler.

Steam ücretsiz oyun veriyor

Steam mağaza sayfalarında geçtiğimiz saatlerde değeri 25,00 TL olan Desktop Dungeons kısa süreliğine ücretsiz oldu. Serinin yeni oyunu henüz çiçeği burnundayken bizlere ufak bir jest yapan geliştirici ve yayıncı QCF Design, oyunu 25 Nisan saat 19:00‘a kadar ücretsiz yaptı. Desktop Dungeons Steam sayfasına buradan ulaşabilir ve hesabınıza ekleyebilirsiniz. Oyunu bir kere kütüphaneye eklediğinizde sonsuza kadar sizde kalacağını da söyleyelim.

Desktop Dungeons, sıra tabanlı bir oynanışa sahip rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İzometrik bir yapıda hem metin tabanlı hem de Rogue-like ögeleri de içerdiğini belirtelim. 1,436 inceleme arasında “çok olumlu” etikete sahip olan yapımın esas değeri 25,00 TL. Ayrıca Steam koleksiyon kartı desteği sayesinde oyunu oynayarak kart düşürebilir ve daha sonra bu kartları pazarda satabilirsiniz. Merak ederseniz serinin devamı olarak henüz yeni çıkan Desktop Dungeons: Rewind’ın Steam sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Steam Ücretsiz Oyun
Desktop Dungeons: Rewind

Steam ücretsiz oyun kategorisinde 25 Nisan tarihine kadar verilen Desktop Dungeon sistem gereksinimleri de merak ediliyor. Daha piksel ağırlıklı bir görselliğe sahip olan yapımın merak edilen sistem gereksinimleri Steam mağaza sayfasına göre şu şekilde;

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: 1.2GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: herhangi bir Direct3D 9 ekran kartı
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 350 MB kullanılabilir alan

Göründüğü üzere oyun çok eski bir bilgisayarınız olsa bile rahatlıkla çalışabilecek durumda. Herhangi bir Direct3D destekleyen ekran kartı ve 1 GB RAM ile birlikte oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve sonsuza kadar sizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca son günlerde oynamaktan büyük keyif aldığımız Have a Nice Death incelemesine buradan, DREDGE incelemesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: