KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Steam Next Fest Etkinliğinde Dikkat Çeken Türk Oyunları: Hem de Demoları İndirmeye Açık!

Paylaş

Steam Next Fest Yaz 2023 başladı! Yüzlerce oyunun demo sürümü, oyuncuların beğenisine sunuldu ve aralarında bizim de radarımızda olan bazı Türk oyunları da bulunuyor. Ülkemizde özellikle bu yıl şahlanan Türk yapımı PC ve konsol oyunlarından bazılarının demo sürümü indirmeye açılmış durumda. Gelin birlikte öne çıkan Türk oyunlarının detaylarını inceleyelim.

The Unfettered

The Unfettered Steam Next Fest demosu çıktı!
The Unfettered Steam Next Fest demosu çıktı!

Türk yapımı souls-like oyunu The Unfettered da oyuncuların karşısına çıkan yapımlar arasında yerini alıyor. Trender Software’in geliştirip yayınladığı oyun özellikle grafikleriyle büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Şimdi oyuncular demoyu indirerek oynanışını test edebilir ve gerekiyorsa geliştiriciye geri bildirim yoluyla görüşlerini de iletebilirler.


Death Relives

Death Relives
Death Relives

Nyctophile Studios tarafından geliştirilen ilgi çekici hayatta kalma ve korku türlerindeki oyun da oyuncuların karşısına çıkmış durumda. Bu yıl içerisinde karşımıza çıkması planlanan oyun ilk bakışta AAA bir korku oyunu gibi görünse de bizim topraklarımızdan, gurur duyduğumuz bir Türk stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Denemeden geçmeyin deriz.


Survivors of the Dawn

Survivors of the Dawn
Survivors of the Dawn

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını indieGiant’ın yaptığı aksiyon rogue-like türündeki Survivors of the Dawn da Steam Next Fest kapsamında demo sürümü yayınlanan oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hızlı ve biraz da zor oyunlarla aranız iyiyse mutlaka bir göz gezdirin deriz.


New Cycle

New Cycle
New Cycle

Core Engage tarafından geliştirilen şehir kurma ve strateji türündeki New Cycle bu yılın en merakla beklenen Türk oyunları arasında yerini alıyor. Yayıncılığını Daedalic Entertainment’ın yaptığı oyun grafikleri ile dikkatleri üzerine çekerken güneşin patlaması sonucunda kıyametten çıkmış gibi görünen dünyası ile oyuncuları yeni bir maceraya sürükleyecek gibi görünüyor. Küçük bir sığınaktan büyük bir metropole ilerleyen seyahatimiz sırasında hayatta kalmaya çalışacak ve stratejiler geliştirerek kendi hayal ülkemizi kurabileceğiz.


Scions: Battle Eternal

ProjectFlyingCat tarafından geliştirilen aksiyon rogue-like türündeki izometrik hack and slash oyunu da demosu yayınlanan oyunlar arasında yerini aldı. Daha önce sizlerle bir oynanış fragmanını da paylaştığımız oyun şu anda tüm oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda. Demo sürümünü tıpkı New Cycle’da da yapabileceğiniz gibi Steam’den indirebilirsiniz.


Judero

Judero
Judero

Özgün müzikleri ve grafikleriyle oldukça tatlı görünen Judero da Steam Next Fest kapsamında deneyebileceğiniz oyunlar arasında bulunuyor. Soul Searching ve Pill Baby oyunlarıyla tanıdığımız Kayabros’un J.King-Spooner ile birlikte geliştirip yayınladığı oyunun yapısı ve sanat tarzı ortaya çok iyi bir iş çıkacağının mesajını veriyor. Henüz bir çıkış tarihi bulunmasa da fikir edinmek adına Steam’den demosunu deneme şansınız bulunuyor.


Digs

Kule savunma türünde Catchy tarafından geliştirilip yayınlanan Digs de yine demosuyla oyuncuların karşısına çıkmış durumda. Tatlı grafikleri ve rogue-like deckbuilder öğeleri barındıran oyun farklı bir deneyim arayan herkesin geçerken uğraması gereken bir yapım gibi görünüyor.

Digs
Digs

Missiles Away

Yayıncılığını Next in Game’in yaptığı ve Kızılejderha tarafından geliştirilen aksiyon FPS oyunu Missiles Away da şu anda deneyebileceğiniz oyunlar arasında yerini almış durumda. Bilim-kurgu temalı dünyasıyla bir savaş helikopteri olarak oynadığımız oyunda bol aksiyonlu, yüksek nabızlı dakikaların bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Missiles Away
Missiles Away

Ojiv

Ritim oyunlarıyla aranız iyiyse ve animelerden hoşlanıyorsanız Ojiv sizin için güzel bir seçenek olabilir. An itibarıyla Steam Next Fest kapsamında demo sürümü yayınlanmış durumda. Oyunun da bu yıl içerisinde çıkması planlanıyor.

Ojiv
Ojiv

Demolition Party

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden Dora “Stratera” Özsoy’un başında olduğu yeni bir ekiple geliştirilen aksiyon PvP oyunu Demolition Party de onu denemenizi bekliyor. BHor Games’in geliştirdiği yapımın yayıncılığını ise Stratera Games üstleniyor. Aynı zamanda oyun önümüzdeki ay piyasaya sürülecek.


Compass of the Destiny: Istanbul

İzometrik bir hack and slash & RPG oyunu olan Compass of the Destiny: Istanbul da Osmanlı dokuları taşıyan yapısıyla oyuncuların huzuruna çıkmış durumda. Aynı zamanda oyun için resmi bir çıkış tarihi de duyurulmuş ve 15 Eylül 2023’te tam sürümü ile karşımıza yeniden çıkacak.


Steam Next Fest Yaz 2023 etkinliği hala devam ediyor. Biz şimdilik 11 tanesini listelemiş olsak da bu yıl onlarca farklı Türk oyunu geliştiriliyor ve bir kısmı piyasaya sürüldü bile. Tam listeye buradan ulaşabilir ve yerli geliştiricilerimize biraz sevgi gösterebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: