Türk Oyuncular, Starfield’ın Türkçe Olması İçin Sesini Duyurmaya Devam Ediyor

Paylaş

Son haftalarda Starfield Türkçe dil desteği meselesi hiç olmadığı kadar ciddi bir hale geldi ve büyük bir mutlulukla bizler de olanı biteni izleyip destek olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin büyük oyun yayıncılarından Tuna “PintiPanda” Akşen‘in, Bethesda’yı konu alan bir sosyal medya paylaşımıyla alevlenen olay on binlerce oyuncunun konu etrafında toplanmasıyla harlanmaya başladı. Sonrasında ülkemizin sevilen sosyal medya hesapları da konuya dahil olup, Ludenoid öncülüğünde bir imza kampanyası başlatıldı ve süreç oldukça güçlü şekilde devam ediyor.

Starfield Türkçe dil desteği konusunda talep git gide artıyor

Starfield için başlatılan imza kampanyası an itibarıyla 10 bin imzayı geride bırakmış durumda. Türkiye’deki Game Pass kullanıcılarının sayısına dikkat çeken kampanyanın açıklamasında “Türk oyuncuları topluluğu olarak gayet azımsanmayacak bir Xbox Game Pass abone miktarına sahip olduğumuzu biliyoruz” ifadelerine yer verilmiş.

Starfield Türkçe dil desteği

Ülkemizde son zamdan sonra bile fiyatı uygun olarak kabul edilen Xbox Game Pass gayet popüler bir abonelik hizmeti. Türk oyuncularının ülkemizdeki yüksek oyun fiyatları nedeniyle lisanslı oyunlara tam fiyatıyla erişimi zora girdiği için abonelik hizmetlerinin popülerliği de azımsanmayacak noktalara geldi. Hali hazırda Bethesda, Starfield’ın ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine geleceğini duyurduğundan, ilk günden bu oyunun devasa dünyasına atlayacak on binlerce oyuncu olduğunu biliyoruz.

Kampanyayı Starfield’ın Türkçe dil desteğine sahip olması için sonuna kadar destekliyoruz.

Küresel medyadan da kampanya için birçok destek geldi

Koreli ve Japon influencerların yanı sıra sektörde adından sıkça bahsettiren ve dönem dönem haberlerimize de konu olan Idle Sloth gibi yurtdışından onlarca editör de Starfield Türkçe dil desteği kampanyasına desteklerini ilettiler. Buradan da ülkemiz için hassasiyet gösteren tüm basın çalışanı ve oyunculara teşekkürlerimizi iletmiş olalım.

Oyunların Türkçe olması konusuna desteğimiz tam

Starfield Türkçe dil desteği kampanyasını desteklemekle birlikte Atarita olarak bizler de oyunları kendi dilimizde oynayabilmek ve bir kamuoyu oluşturabilmek adına geçtiğimiz günlerde sizinle Atarita TDB (Türkçe Dil Birliği) projemizi duyurmuştuk. Kamuoyu oluşturmak ve büyük şirketlerin Türkiye’de yerelleştirme meselesine daha ciddi şekilde yaklaşmasını sağlamak için oluşturduğumuz organizasyonun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Starfield Türkçe dil desteği imza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Assassin’s Creed Mirage’ın Türkçe olması için Atarita TDB tarafından başlatılan imza kampanyasını da buraya tıklayarak inceleyebilir ve imzalayabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
29 Ağustos 2023 10:50

Umursayacaklarını sanmıyorum ama yinede umudumuzu kaybetmeyip sürekli denemek lazım.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: