Bethesda’dan Eski Blizzard Çalışanına Tepki Gecikmedi: Starfield’ın Ana Menü Tartışmaları Sürüyor

Son günlerde sosyal medyanın gündemine oturan Starfield’ın ana menü ekranı konusundaki tartışmalar sürüyor. İlk kez eski bir World of Warcraft geliştiricisi olan ve Twitter’da Grummz kullanıcı ismini kullanan Mark Kern tarafından paylaşılan bir gönderi ile küresel çapta oyuna dair birçok görüş ortaya çıktı. Oyunun ana menü ekranından yola çıkılarak yapılan bu yorumlar neticesinde Bethesda’nın Yayın Yönetmeni Pete Hines, konu ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Starfield ana menü ekranı konusundaki tartışmalara Bethesda’dan cevap

Kern paylaştığı sosyal medya gönderisinde oyunun ana menüsünü paylaşarak şunları yazmıştı:

“Başlangıç ekranlarının fizyonomisi. Bir oyunun başlangıç ekranı, ekibin ne kadar aceleci olduğu ve yaptıkları işten ne kadar gurur duydukları hakkında çok şey ortaya koyabilir. Starfield’ın başlangıç ekranı ya aşırı çalışan tutkulu bir ekibin çıkış tarihi konusunda acele ettiğini ya da oyunu hiç umursamayan bir ekibi gösteriyor.

Ayrıca Kern, paylaşımın devamında oyunlara ana menünün sonlara doğru yapıldığını ve oyunun piyasaya sürülmesi itibarıyla gelecek ilk yamada değişebileceklerinin de altını çizmişti. Bethesda’nın Yayın Yönetmeni Pete Hines, gelen bu eleştirilere yanıt verdi. Hines’in açıklamasına göre oyunun yıllardır bir ana menüsü bulunuyormuş ve geliştirici ekibin üzerinde çalıştığı ilk şeylerden birisi de yine bu başlangıç ekranıymış.

Açıklamanın devamında “Bir fikre sahip olmak başka bir şeydir. Siz olsanız farklı yapardınız diye bir geliştiricinin ‘özenini’ sorgulamak, başka bir ‘geliştiriciden’ gelen ve hiç profesyonel olmayan bir davranış” ifadelerini kullandı.

Starfield ana menü tartışmaları

Takdir edersiniz ki son günlerde Starfield’a dair birçok detay internete sızdırılmaya başlandı. İnceleme sürümlerinin kuruluşlar ve içerik üreticileriyle buluşmasının ardından bazı insanlar oyuna dair detayları belirlenen tarihlerden önce internette paylaşmaya başladı. Bunlar arasında oyunda kazanabileceğiniz 50 başarıma kadar birçok ayrıntı mevcut.

Eğer oyun hakkında spoiler duymak istemiyorsanız bu sıralar sosyal medyada dolaşırken daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Tabii Atarita’da asla bu şekilde spoiler içeriklere maruz kalmayacağınız için buralarda rahatça dolaşabilir ve görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. İlginizi çekerse diye aşağıya birkaç ilgili içeriğimizi de bırakalım.

Atarita - Oyuncuların Merkezi

Oyun hediyeleri, etkinlikleri ve şahane bir ortamı kaçırma!

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
22 Ağustos 2023 07:51

Tamam işte bethesda ekranı.

En Yeniler

Öne Çıkanlar