Stardew Valley 1.6 Güncellemesinin Detayları Belli Oldu, İşte Çıkış Tarihi!

Paylaş

Stardew Valley 1.6 güncellemesi için geliştirici ConcernedApe detaylar paylaştı. Henüz yama notlarının tamamı hakkında bilgi sahibi olmasak da güncelleme içeriğinin bize ilk etapta neler vadettiği konusunda bir fikre sahibiz. Sevilen çiftçilik & yaşam simülasyonu için içerikler gelmeye devam ediyor ve bu da gelmiş geçmiş en büyük güncellemelerden birisi olacak. Gelin detayları inceleyelim.

Stardew Valley 1.6 güncellemesi detayları paylaşıldı

ConcernedApe, Twitter -yeni adıyla X- üzerinden yaptığı bir paylaşım ile sıradaki büyük güncellemenin detaylarını açıkladı. Henüz sadece bir kısmını paylaşmış olsa da yamanın kapsamının hayli büyük olduğunu ve Stardew Valley severler için güzel içeriklerin geldiğini söylemek gayet mümkün.

Stardew Valley 1.6 güncellemesi detayları açıklandı
Stardew Valley 1.6 güncellemesi detayları açıklandı

Paylaşılan gönderiden kadarıyla Stardew Valley 1.6 güncellemesi aşağıdaki yenilik ve içerikleri bünyesinde barındıracak:

 • Bir adet büyük festival
 • İki adet mini festival
 • Bütün yetenek alanlarını genişletecek yeni ileri-oyun içerikleri
 • Yeni eşyalar ve üretim tarifleri
 • Bazı oyun sonu görevlerine Joja alternatifleri
 • 100 satırdan fazla yeni diyalog
 • Kasaba sakinleri için kışlık kıyafet görünümleri
 • Billboard görevlerini tamamladığınızda kazanabileceğiniz yeni ödüller
 • PC platformu için 8 kişiye kadar co-op desteği
 • Bir takım ufak ayarlama ve eklentiler
 • Yeni bir çiftlik türü
 • Yeni gizemler ve dahası

Yeni özellikler arasında PC tarafında 8 kişiye kadar eşli oyun desteği oyuncular arasında da heyecan ile karşılandı. En iyi co-op oyunlar arasında yer alan Stardew Valley’in oyuncu sayısı konusunda yaptığı bu artırım sayesinde ileride büyük ekiplerle sakin bir dijital çiftçilik hayatı yaşamamız da mümkün olacak gibi görünüyor.

Buna ek olarak artık kış mevsiminde kasaba sakinleri kışlık kıyafetleriyle dolaşabilecekler. Bu da oyunun iç ısıtan kış atmosferini daha da destekleyecektir. Aynı zamanda oyundaki tüm içeriği tükettiği için üzülen sıkı Stardew Valley hayranları 1.6 güncellemesiyle gelecek yeni tariflerin peşine düşüp yeni eşyalar da üretebilecekler. Bu anlamda hem eski hem de yeni oyuncular için heyecan uyandıran bir güncelleme olacağını söylemek güç değil.

Eric Barone, 2016 yılında piyasaya sürdüğü oyundan bir saniye bile elini çekmedi. Bu takdire şayan çabayla birlikte yakın zamanda ufaktan yeni oyunu Haunted Chocolatier için de işaretler vermeye başlamıştı. Görünen o ki sessiz sedasız çalışmayı seven geliştiriciyi önümüzdeki dönemde daha sık şekilde görme şansına erişeceğiz.

Peki Stardew Valley 1.6 güncellemesi ne zaman çıkacak?

Geliştirici Eric Barone, Stardew Valley oyuncuları tarafından büyük bir heyecanla beklenen dev güncellemenin çıkış tarihini 19 Mart 2024 olarak açıkladı. İlk etapta PC oyuncuları için piyasaya sürülecek olan Stardew Valley 1.6 güncellemesi, 19 Mart’ta çıkacak. Daha sonrasındaysa en yakın zamanda konsol ile mobil cihazlara da gelecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
5 Nisan 2024 11:14

Telefona ne zaman staduw valley güncelleme gelecek

Anonim
Anonim
11 Nisan 2024 00:37

Keşke mobile gelme tarihide belli olsaydı nerdeyse 1 ay oldu güncelleme hâla gelmedi.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: