Söylenti: Machine Games’in Geliştirdiği Indiana Jones Oyununun İsmi Belli Olmuş Olabilir

Paylaş

Geliştirme aşamasında olan Indiana Jones oyununun geçtiğimiz günlerde açıklandığı gibi Xbox Developer Direct etkinliğinde görmeyi planlıyorduk. Ancak ortaya atılan bazı iddialar sonucu bu yeni Indiana Jones yapımının ismi şimdiden belli olmuş olabilir.

Yeni Indiana Jones oyununun ismi ne olacak?

Xbox Developer Direct etkinliği 18 Ocak günü gerçekleşecek ve geliştirilmekte olan yeni Indiana Jones oyunu hakkında ilk detaylara ulaşma şansına erişeceğiz. Oyunun tanıtımı yapılırken, aynı zamanda ilk oynanış videosunun da gösterileceği tahmin ediliyor. Developer Direct etkinliği içerisinde yapılacak diğer sunumları görmek için şuradaki haberimize uğrayabilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

X platformu üzerindeki ‘Kurakasis‘ isimli bir kullanıcı, oyunun ismini keşfettiğini söylüyor. Gösterdiği kanıtlarla birlikte aslında mantık çerçevesine sığan bu iddia, gerçekten de oyunun ismini bizlere açıklıyor olabilir. Zira karakterin hakları Lucasfilm bünyesinde olduğu için, şirketin tescil ettirdiği bazı internet domainleri ortaya çıkmış durumda. Yapılan tescil işlemlerine ve açılan internet adreslerine bakılacak olursa oyunun ismi Indiana Jones and The Great Circle olacak.

Söylenti: Machine Games’in Geliştirdiği Oyununun İsmi Belli Olmuş Olabilir

Lucasfilm, 2022 yılında The Great Circle ismi için Avrupa’da ticari marka başvurusunda bulunmuş. Tabii o dönemler seriye yeni bir filmin çekildiğini bildiğimiz için pek itibar etmemiştik ancak şimdi ters köşe olduk diyebiliriz. Ayrıca Lucasfilm’in 9 Ocak 2024 tarihinde bazı domain adreslerini satın aldığını gösteren birtakım belgeler de ortaya çıkmış. Buna göre Indiana Jones and The Great Circle ismi adına birden fazla internet sitesi oluşturulmuş durumda. Elbette bu sitelere henüz erişim sağlanamıyor ancak 18 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Xbox Developer Direct sonrasında muhtemelen kullanıma açılacaktır.

Şayet oyunun tercih edilen ismi, karakterin yer aldığı yapımlar ile bağlantılı olduğu için oldukça mantıklı geliyor. Muhtemelen kayıp ve antik bir eşyanın peşinden koşacağımız bu yapımın ismi sizce doğru mu seçilmiş? Yorumlara bekliyoruz!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ataritalı
Ataritalı
11 Ocak 2024 21:40

İsim seçimi çok sade kalmış, merak uyandırmıyor.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: