Bloober Team Açıkladı: Silent Hill 2 Remake Neredeyse Tamamlanmış

Paylaş

Blair Witch, Medium ve Layers of Fear oyunlarını geliştiren Bloober Team, Silent Hill 2 Remake projesinin de tamamlanmaya çok yakın olduğunu açıkladı. Serinin ikinci oyunu için geliştirilen yeniden yapım projesi hayranların karşısına çıkmaya biraz daha yaklaştı. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun ilk yıl konsola özel olarak yayınlanacak.

Silent Hill 2 Remake tamamlanmaya çok yakın, çıkış tarihi yakında duyurulabilir

Konami’nin sevilen korku oyunu serisinin 2001 çıkışlı oyunu Silent Hill 2 remake projesiyle geliştirilmiş görselliği ve günümüz teknolojisinin imkanlarıyla yeniden oyuncuların karşısına çıkacak.

Silent Hill 2 Remake ekran görüntüsü, piramit kafa karanlık bir ortamda yağmurun altında bir kapı eşiğinde bekliyor.
Silent Hill 2 Remake, Görsel: Steam

Bloober Team CEO‘su Piotr Babieno, Bankier ile yaptığı yeni bir röportajda “Silent Hill 2 teknik olarak hazır” dedi. Devamında ise “bu, oyunun bittiği anlamına gelmiyor ama yaklaştık” ifadelerini kullandı. Açıklamanın devamında ise şunları söyledi:

“Ancak, çıkış tarihi konusu ortaklarımıza bakıyor, reklam kampanyası ya da oyunun ne zaman çıkacağı doğrudan bizim elimizde değil.”

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun 2001’deki sürümünün aksine bir omuz üstü kamerası ile yayınlanacak. Aynı zamanda Bloober Team oyunun dövüş sistemini ve belirli temel öğeleri yeniden inşa ediyor, bunlarda da bir değişiklik söz konusu olacak.

Silent Hill 2 Remake, belirli bir süre için PlayStation 5’e özel olarak çıkacak. Ardından PC platrofmunda da Steam üzerinden oynanabilir hale gelecek. Süre bittiğinde Xbox sürümünün yayınlanıp yayınlanmayacağı ise bilinmiyor.

Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı için özel oyun kartını kullanan Sony’nin PS5 konsoluna sahip olmayan konsol oyuncuları, oyunun PC’ye gelmesini beklemek zorunda kalacak.

Bu sırada KONAMI, serinin eski oyunlarını canlandırmak için daha fazla bağımsız stüdyo ile çalışmaya gönüllü olduğunu söylüyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: