Silent Hill Serisi Yapımcısından Bağımsız Oyun Stüdyolarına Davet Var: Daha Çok Indie Silent Hill Oyunu Görmek İstiyor

Paylaş

Layers of Fear ve Medium’un geliştiricisi Bloober Team bir yandan Silent Hill Remake 2 oyununu geliştirirken, daha fazla bağımsız stüdyonun seriye el atması isteniyor. IGN Japonya ile yapılan bir röportajda Silent Hill serisi yapımcısı Motoi Okamoto’ya serinin yeni oyunlarının çoğunun bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirildiği vurgulandığında, Okamoto şu ifadeleri kullandı:

“Eğer birçok farklı Silent Hill oyunu yapmak istiyorsak, kendi başımıza yapmamız gereken çok fazla şey olacağını biliyoruz. Bu nedenle bağımsız geliştiricilerle çalışmamız gerekiyor”

Okamoto Silent Hill serisi için bağımsız stüdyoları davet ediyor!

Devamında Okamoto “İşte bu nedenle Silent Hill oyunları geliştirmek isteyen Bloober Team, Annapurna Interactive ve NoCode ile birlikte çalışıyoruz” dedi. Aynı zamanda Konami’nin Silent Hill serisi için planlarını henüz bitirmediğini ve bağımsız stüdyolardan gelen teklifleri kabul etmeye devam ettiklerini söyledi.

Silent Hill serisi canlanıyor: Silent Hill 2 Remake geliyor
Silent Hill Serisi Yapımcısından Bağımsız Oyun Stüdyolarına Davet Var: Daha Çok Indie Silent Hill Oyunu Görmek İstiyor

Okamoto seriyi yeniden canlandırma fikrinin uzun süre bir sır olarak kaldığını ve bu yüzden çıkıp geliştiricilere “Hey millet! projelerinizi bize getirin” diyemediklerini açıkladı. Buna ek olarak Konami ve yapımcı seriyi yeniden canlandırmak için tek oyunun yeterli olmayacağını biliyordu. Birçok farklı proje ile Silent Hill oyunları yeniden hayata geçecek ve seri canlanacak. Tabi bunu yapmak için de dışarıdan stüdyolarla anlaşma stratejisini benimsemiş gibi görünüyorlar.

Hali hazırda Bloober Team, Silent Hill 2 remake projesini üstlenmiş durumda. Silent Hill serisini canlandırırken eski oyunları da ihmal etmiyorlar. Geliştirici Bloober Team, klasik oyunun yeniden yapımı olarak karşımıza çıkacak projeden önce de Medium ve Layers of Fear serisini geliştirmişti.

Öte yandan Silent Hill Townfall, İskoç stüdyo NoCode tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Yayıncılığını da geçtiğimiz günlerde Steam’de tüm oyunları zamlanan Annapurna Interactive yapacak.

Tabi bununla da bitmiyor, yakın zamanda duyurulan Silent Hill F, 1960 yıllarında Japonya’da geçecek bir korku oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda Silent Hill: Ascension adında “tüm topluluğun Silent Hill’i şekillendirdiği etkileşimli bir canlı yayın serisi” de geliyor.

Gözler Hideo Kojima’nın iptal olan projesi Silent Hills’te olsa da, oradan ümidi kesmenin iyi bir seçenek olduğunu belirtmemizde fayda var. Zira Kojima, şu sıralar Death Stranding 2 ve Xbox için geliştirdiği özel projesiyle oldukça meşgul. Ayrıca oyunun haklarını Konami’nin elinde tutması da bir başka sebep.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: