Rockstar Games, GTA+ Abonelik Fiyatlarını Ciddi Oranda Yükseltti

Artık eskisi kadar cazip görünmüyor.

Paylaş

Rockstar Games’in PlayStation ve Xbox için özel olarak çıkartmış olduğu GTA+ aboneliği, ilk olarak 2022 yılında karşımıza çıkmış ve Türkiye’ye 72 TL’lik bir aylık fiyatlandırma sunulmuştu. Çeşitli Rockstar Games oyunlarına erişim sağlayan ve GTA V içerisinde birçok bonus sunan bu aboneliğin Türkiye’deki yeni fiyatı ise 199 TL oldu. Yani 127 TL’lik bir fiyat artışı söz konusu.

Rockstar Games, abonelik ücretlerini ilk defa yükseltiyor.

GTA+ abonelik ücretlerinin yükselmiş olması sadece Türkiye’ye özel bir durum değil. Dünya genelinde bir fiyat artışına gidilse de ülkemize özel yapılan fiyatlandırmada bir kur düzenlemesi de yapılmış gibi görünüyor. GTA+ aboneliği, Rockstar’ın Dünya çapındaki popüler oyunu GTA V’e dair birçok bonusun yanı sıra Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition gibi birçok Rockstar Games oyununa erişim sağlıyordu. Görünen o ki artık bu abonelik hizmetinden yararlanmak isteyen PlayStation veya Xbox kullanıcılarının 72 TL yerine aylık 199 TL ödemesi gerekecek.

GTA+ Kütüphanesi
GTA+ Kütüphanesi

Rockstar Games’in GTA+ aboneliğinin GTA V üzerine kurulmuş olduğunu biliyor olsak da birçok kullanıcı uygun fiyatlı bir şekilde çeşitli Rockstar oyunlarına erişmek amacı ile kullanabiliyordu. Yeni fiyatının aboneliğin Türkiye’deki oyuncu sayısını nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz. Tüm bunların yanı sıra Türk oyuncular, GTA 6’da Türkçe dil desteği görebilmek için Rockstar Games’e olan çağrılarını sürdürüyor.

Peki siz GTA+ aboneliğinin yeni fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce hâlâ cazip bir seçenek mi?

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: