Türk Oyuncular Tarafından Başlatılan GTA 6 Türkçe Dil Kampanyasına Destekler Büyüyor

Türkçe dil desteği ile GTA 6 oynamak kulağa harika geliyor 🇹🇷

Paylaş

Türk oyuncular, 2023 yılının sonlarına doğru bir GTA 6 Türkçe dil desteği kampanyası başlatmış ve Rockstar Games’e seslerini duyurmayı hedeflemişlerdi. Kısa sürede yüz binlerce oyuncuya ulaşmayı başaran bu kampanya, Türk oyuncuların yoğun ilgisi ile karşılaşmış ve büyük ses getirmişti. Rockstar Games’e olan Türkçe dil desteği çağrısı hâlâ devam ederken, kampanyaya Türk oyun sektörünün en popüler isimlerinden olan Enis Kirazoğlu’ndan da destek geldi.

Enis Kirazoğlu, Türkçe dil desteği için Rockstar Games’e çağrıda bulundu.

Aylardır devam etmekte olan GTA 6 Türkçe dil desteği kampanyasına Rockstar’dan resmî bir açıklama gelmemiş olsa da Enis Kirazoğlu’nun yapmış olduğu çağrı çok kısa bir sürede 500 binden daha fazla oyuncuya ulaştı. Türk oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği bu çağrı, şu ana kadar yapılan en kapsamlı Türkçe dil desteği kampanyasına dönüşmüş durumda. GTA markasının Türkiye’deki popülerliğine de değinen Enis Kirazoğlu, özellikle PC tarafında birçok ülkeden daha fazla satışa ulaşılabileceğini vurguladı.

Türk oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya Rockstar Games’ten henüz resmî bir açıklama gelmese de şimdiden ülkemizin birçok popüler lokalizasyon şirketi, GTA 6’nın yerelleştirilmesi için hazır olduklarını dile getirdi. Atarita olarak biz de oyunları ana dilimizde oynamanın önemine fazlasıyla inanıyoruz ve GTA 6 için başlatılan bu kampanyanın başarıyla sonuçlanmasını umut ediyoruz. Türkçe dil destekli oyunların sayısının artmaya başladığı bu dönemlerde GTA 6’yı ana dilimizde oynamanın sektörümüz adına harika bir adım olacağını düşünüyoruz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
9 Nisan 2024 14:07

Lockpick’in sahibi (LoL, VALORANT, Fortnite’ın Türkçe’leştirilmesine yardım eden firma) Rockstar’a yardım edebileceğini söyleyen bir tweet attı.

Anonim
Anonim
9 Nisan 2024 18:48

Para mühim değil.Türkçe dublaj da yapılsın.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: