Red Dead Redemption 2’de Arap Atı Nerede Bulunur? Özellikleri Neler? Anlatıyoruz

Paylaş

Red Dead Redemption 2 Arap Atı oyuncuların gözde bineklerinden birisi olarak hala çok kullanılıyor. Oyundaki en hızlı ve elit at cinslerinden birisi olan bu atları bulmak konusunda ise oyuncular yer yer sorunlar yaşayabiliyor. Biz de sizler için Arap Atı nerede bulunur? Nasıl evcilleştirilip sakinleştirilir? Detaylarıyla anlatıyoruz.

Red Dead Redemption 2 Arap Atı nerede bulunur?

Oyundaki en iyi at cinslerinden birisi olan Arap Atı haritanın en kuzeydoğu bölgesinde yer alan Lake Isabella çevresinde bulunabilir.

Red Dead Redemption 2 Arap atı konumu

Lake Isabella, haritanın kuzeydoğusunda yer alır ve bölge oyun sürenizin çoğu boyunca karla kaplı olacaktır. Arthur’a kalın giysiler giydirmeden Arap Atı’nı aramaya başlamayın. Sonuçta onun da bir canı var, değil mi?

Ancak sakinleştirip evcilleştirmesi hayli zor bir tür olduğunu unutmamak lazım. Zira kendisinin üç farklı renk varyasyonu bulunsa da size verdiğimiz lokasyonda kar beyazı cinsiyle karşılaşacaksınız. Haritanın kuzeybatı bölgesi de fazlasıyla karlı ve beyaz örtüyle bezeli halde olduğundan, onu görmeden önce korkutma ihtimaliniz bulunuyor.

Bu nedenle onu görene kadar sakince etrafı izlemeli ve çevrenize fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Gördükten sonra ise çok daha dikkatli olmalısınız. Oyundaki en hızlı at olduğu için kaçarsa herhangi bir şekilde yakalama şansınız yok.

RDR2 Arap Atı nasıl alınır?

Size yazının önceki kısımlarında bahsettiğimiz bölgeye gittikten sonra aşağıdakileri yapın:

  1. Çömelerek mümkün olduğunca yavaş ve sessiz şekilde ata yaklaşın
  2. Ekranınızda sakinleştirme simgesi görünür görünmez kullanmaya başlayın
  3. Atın sakinleştiğini hissetmediyseniz daha fazla yaklaşmayın
  4. Sonunda at sakinleştiğinde yakınına giderek sevin ve güvenini kazanın

Bu adımları yaptığınızda Red Dead Redemption 2 Arap Atı sizinle bağ kurmaya ve oyunun harika hikayesi boyunca yanında olmaya gönüllü olacaktır. Sonrasında bu elit bineğin bütün nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Dediğimiz gibi oyunda atın 3 farklı renk varyantı bulunuyor ve bunlar da kendi aralarında bazı özellikleriyle ayrılıyor. Aşağıdaki tablodan bütün varyantlarını ve özelliklerini görebilirsiniz.

Post RengiTemel HızıTemel HızlanmasıCan PuanıDayanıklılığıNerede Bulunur?
Rose Grey Black (Gül Grisi & Siyah)6677Giriş Bölümü 1 – Blackwater Seyisi
Black (Siyah)6666Bölüm 4 – Saint Denis Seyisi
White (Beyaz)6655Vahşi Doğada Bulunabilir.
Red Dead Redemption 2 Arap Atı Özellikleri ve Konumu

Beyaz varyantını vahşi doğadan bulabileceğiniz gibi Gül Grisi & Siyah renklerinde olanı giriş bölümünde Blackwater Seyisi’nden alabilirsiniz. Aynı zamanda Bölüm 4’e geldiğinizde Saint Denis şehrindeki seyisten siyah olan varyantını da satın alabileceksiniz. Atın temel özellikleri çok güçlü olmasıyla birlikte seyislerden geliştirmelerini yaptığınızda tamamen eşsiz hale gelecek.

Aynı zamanda kendisi ile Arthur arasında bağ kurmaya başladıkça hız ve hızlanma özelliklerini de ikişer puan artırabileceksiniz. Bu sayede RDR2’nin muhteşem dünyasında adeta beyaz atlı prens edasıyla “Atım Araptır benim aman aman!” diye türküler çığırarak dolaşabileceksiniz.

Umuyoruz ki bu rehber, Rockstar’ın gözbebeği Red Dead Redemption 2 Arap Atı ile birlikte oyun deneyiminizi de oldukça kolaylaştırmıştır. Eğer Arthur’un bir haydut gibi değil de normal işler yapan normal bir insan gibi yaşayabileceğini bilmiyorsanız, mutlaka size tavsiye ettiğimiz moda da göz gezdirin deriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: