Şeytan ile Konuşabilen Genç Bir Rahibenin Kendini Keşfetme Hikâyesi: INDIKA Duyuruldu!

Paylaş

Polonya merkezli ünlü oyun firması 11 Bit Studios, yayımcılığını üstlendiği psikolojik hikaye oyunu INDIKA için duyuru fragmanı yayımladı. Gelin, Rusya merkezli Odd Meter’ın elinden çıkma Indika hakkında yapılan duyuruya ve paylaşılan bilgilere birlikte göz atalım.

Indika
Indika 2024’te geliyor

19. yüzyıl Rusya dönemini konu alan INDIKA, önümüzdeki yıl çıkacak.

Rusya ile Ukrayna savaşı devam ederken Kazakistan’a taşınmak zorunda kalan Moskova merkezli oyun stüdyosu Odd Meter’ın geliştiriciliğini yaptığı ilk PC oyunu olma özelliğini taşıyan Indika, bizleri 19. yüzyılın Rusya zamanlarında geçecek bir maceraya götürüyor. Alternatif bir tarihin ele alınacağı deneyimde şeytanla konuşabilen genç bir rahibenin kendini keşfetme hikâyesine tanıklık edeceğiz. Din, inanç ve otorite gibi konularla alakalı ikilemler üzerine kurulu Indika için şimdilik net bir çıkış tarihi duyurulmasa da 2024 yılının 1. çeyreğinde; PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X üzerinde piyasaya sürüleceğini biliyoruz.

Frostpunk, Children of Morta, The Invincible ve geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi de duyurulan The Thaumaturge gibi pek çok yapımla tanıdığımız Polonya merkezli 11 Bit Studios ekibinin yayımlayacağı Indika, üçüncü şahıs kamera açısıyla birlikte çevresel bulmacalara ve yoğun bir hikaye anlatımına ev sahipliği yapıyor.

11 Bit Ekibi, Indika’dan elde ettikleri gelirin bir kısmını bağışlayacak.

Geçtiğimiz yıl Rusya’nın başlattığı işgal sonrası Rusya merkezli oyun geliştiricilerle yayıncılık anlaşmasını sonlandıran pek çok şirketin yanında 11 Bit ekibi ise tam tersi bir tutum izledi. Duyuruyla birlikte yayımlanan videoda bu meselenin üzerine açıklamalar yapan 11 Bit, Odd Meter ekibiyle yaptıkları anlaşmanın geçtiğimiz yıl şubat ayından olduğunu söylüyor. Ayrıca videoda açıklamalarda bulunan oyun geliştirici Dmitry Svetlov ise konuyla ilgili “11 Bit, sırf itibar risklerinden kaçınmak için Rus kökenli bir şirketle daha fazla işbirliği yapmayı reddederse bunu anlarım. Ancak 11 Bit, savaşın ilk gününden itibaren güçlü bir savaş karşıtı duruş sergilediği için bizim verdiğimiz mesajı desteklemelerinin onlar için önemli olduğuna inanıyorum.” dedi.

Bu düzlemde Odd Meter ekibi de savaşın bir suç olduğunu ve işgalin yanlış olduğunu savunuyor. Hatta bunun için 16 kişilik ekiplerini Rusya’dan Kazakistan’a taşıdılar. 11 Bit ve Odd Meter ikilisi oyundan elde edilecek gelirin bir kısmını savaştaki çocuklara bağışlamayı da taahhüt etti. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca X (Eski adıyla Twitter) üzerinde yapılan açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: