Söylenti: Sony Yeni Bir El Konsolu Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Yine de söylentilere biraz temkinli yaklaşmakta fayda var.

Paylaş

PlayStation Vita finansal olarak Sony’ye pek bir katkı sağlamadı. Bu nedenle Sony’nin el konsolları pazarına geri dönecek olması zayıf bir ihtimal gibi görünüyor. Ancak donanımlar konusunda sızıntılarıyla tanınan Moore’s Law Is Dead (MLID) bu konuda farklı bir görüşe sahip. Kendisinin belirttiğine göre Sony, yeni bir el konsolu üzerinde çalışıyor. PlayStation Vita 2‘nin geldiği idddia ediliyor ve bazı detayları da paylaşılmış durumda.

PlayStation Vita 2 söylentisi: Sony yeni bir el konsolu geliştiriyor olabilir mi?

Akıllı telefonların ve bu tarafa yapılan yatırımların etkisiyle mobil oyun pazarının, genel endüstride ciddi bir konuma geldiğini biliyoruz. Sony’nin daha önceki girişimi PlayStation Vita da beklenen performansı gösterememişti. Tahminlere göre Sony’nin isteyeceği en son şey muhtemelen yeniden bu pazarda şansını denemek olacaktır. Ancak YouTube üzerinde donanımlara dair sızıntılarıyla bilinen MLID, “PlayStation Vita 2” olarak isimlendirdiği bir el konsolu geliştirildiğini iddia etti. Cihazın PlayStation yakında duyurduğu PS Portal gibi olmayacağını ve doğrudan oyunları çalıştırabileceğini de ekledi.

Sony’nin üzerinde çalıştığı iddia edilen PlayStation Vita 2 el konsolunun, özel bir AMD APU kullanması bekleniyor. Aynı zamanda şu anda yüksek derecede tasarım aşamasında olduğu da belirtiliyor. Vita 2’nin PlayStation 4 oyunlarını doğal çözünürlüklerinde oynatabileceği söylenirken, PlayStation 5 oyunları için de bir yama geleceği iddia ediliyor. Yani söz konusu konsol üretiliyor olsa ve piyasaya sürülse dahi PlayStation 5 oyunlarını çalıştırması için ya geliştiricilerin oyunlarını konsol için ayarlamış olmaları, ya da oyunlarına sonradan bir yama getirerek uyumlu hale getirmeleri gerekecek.

PlayStation Vita
PlayStation Vita

Yeni el konsolunun şu anda geliştirme sürecinin erken aşamalarında olduğu belirtiliyor. Ayrıca yine söylenene göre AMD, Vita 2 ve PlayStation 6 için Sony ile sözleşmeleri imzalamış durumda.

Bütün bunların birer söylenti olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Yani Sony ya da PlayStation markalarının herhangi birisinden resmî bir açıklama yapılmamış. Buradaki bütün bilgiler YouTube’da içerik üreten Moore’s Law Is Dead isimli kanaldan geliyor. Bu kanal aynı zamanda donanımlara dair sızıntılarıyla biliniyor.

Peki sizce, Sony yeni bir el konsolu üretiyor olabilir mi? Yakın zamanda sadece uzaktan oynama özelliğine sahip PlayStation Portal’ı gördük. Sizler de düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle ve diğer oyuncular ile paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
15 Nisan 2024 18:31

muthis olur

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: