Yeni PlayStation 5 Aksesuarları Duyuruldu

PlayStation Showcase 2023 sırasında CEO Jim Ryan’ın sunumuyla yeni PlayStation 5 aksesuarları da duyuruldu. İlk aksesuar olan Project Q adındaki kablosuz kontrolcü, üzerindeki ekranla oyunları konsolunuzdan yayınlamanızı sağlayacak ve PlayStation Earbuds da kablosuz bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor.

“Project Q” adındaki yeni kablosuz kontrolcü duyuruldu

PS5 konsoluna yüklediğiniz oyunları üzerindeki ekranına yayınlayan ve herhangi bir ekrana ihtiyaç duymadan PS5 oyunlarını oynayabileceğiniz yeni kontrolcü duyuruldu. Henüz pek bir detay paylaşmayan Jim Ryan, yeni kontrolcüyü “Project Q” olarak isimlendirdiklerini söyledi.

Görünüşte bir el konsoluna benzese de oynamak için oyunları PS5 konsolunuza yüklemeniz gerekiyor. Dolayısıyla konsolun kendisine de sahip olmanız gerekecek. Türkiye’de satışa çıkar mı? Kaç TL fiyat etiketiyle piyasaya sürülür bilmiyoruz fakat yattığınız yerden en sevdiğiniz PS5 oyunlarını oynamak için kullanışlı bir cihaz gibi görünüyor.

Yeni PlayStation 5 aksesuarları arasında Earbuds da var

Kablosuz şekilde kontrolcünüze Bluetooth yoluyla bağlanan ve ses kalitesinden ödün vermeden en düşük gecikme ile sunmayı hedefleyen yeni kulaklık da duyuruldu. Kontrolcüden çıkan bir kablo olmayacağı için oyun oynarken büyük rahatlık sunacağını da söyleyebiliriz.

Yeni PlayStation 5 aksesuarları tanıtıldı
Yeni PS5 Aksesuarları: Project Q ve Earbuds

Henüz yeni PlayStation 5 aksesuarları hakkında da neredeyse hiç detay paylaşılmadı. Ancak Jim Ryan, yakın zamanda daha fazla ayrıntı göreceğimizi söylüyor. Şirketin 23 Mayıs’ta yaptığı açıklamalarda oyun alışkanlıklarında mobilitenin git gide yaygınlaştığını vurgulaması üzerine bu duyurular manidar oldu. Yakın zamanda yeni aksesuarlar ve teknolojilerle daha sık karşımıza çıkacak gibi görünüyorlar.

Gelişmeleri yakından takip ederek sizlere en hızlı şekilde aktarmaya gayret edeceğiz.

Atarita - Oyuncuların Merkezi

Oyun hediyeleri, etkinlikleri ve şahane bir ortamı kaçırma!

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Yeniler

Öne Çıkanlar