KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

PlayStation CEO’su Bulut Oyun Pazarı İle İlgili “Agresif” Planları Olduğunu Söylüyor

Paylaş

Sony Interactive Entertainment, bulut oyun pazarı için önümüzdeki birkaç ay içerisinde açıklayacağı “agresif planları” olduğunu söylüyor. Öyle ki Microsoft’un yoluna taş olarak koyulan bu pazar şu anda endüstride çok küçük bir yüzdelik ile ifade edilse de, Japon devi oradaki potansiyelin yüksek olduğunu söylüyor. PlayStation CEO’su Jim Ryan da çok fazla ayrıntı paylaşmasa da bu pazara agresif şekilde gireceklerini belirtti.

PlayStation da bulut oyun pazarında pay sahibi olmak istiyor

Jim Ryan “Oyun alışkanlıklarında mobilitenin giderek daha önemli bir trend haline geldiğini gözlemliyoruz ve bulut, bizim ya da başka herhangi birinin bu trendden yararlanmasını sağlamak için temel olacak” dedi.

“Ne yazık ki bugün bu planları açıklayabileceğim bir yerde değilim ancak bulut oyun tarafındaki girişimlerimizi hızlandırmak için önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak oldukça ilginç ve agresif planlarımız olduğunu söyleyebilirim.”

PlayStation Now
PlayStation Now

Bu yapılan açıklamalarla birlikte PlayStation’ın hali hazırda PS Now (Ülkemizde bulunmuyor) ile içerisinde bulunduğu bulut oyun pazarında daha büyük bir pay almak için girişimler yapacağını öngörebiliriz. Mevcut durumda konsol tarafındaki ezeli rakibi Xbox gibi oyunlarını mobil cihazlara getirme işini yapmadıkları için, önümüzdeki agresif planların da buraya yönelik olduğunu söylemek mümkün.

Bulut oyun pazarı git gide daha fazla konuşulmaya başlıyor. Oyun alışkanlıklarındaki mobilite Steam Deck, Asus ROG Ally gibi el konsollarıyla artmaya devam ettiği gibi GeForce Now gibi bulut hizmetleri sayesinde mobil cihazlarda da oldukça yaygın hale geldi. PlayStation’ın önümüzdeki aylarda açıklayacağı planlar ile PS oyunlarını mobil cihazlardan oynamak da mümkün olacak gibi görünüyor.

Tabii şu anda gerek Jim Ryan gerekse Sony’nin başka bir yöneticisi tarafından herhangi bir detay paylaşılmadığından, şirketin bir sonraki adımı belirsizliğini koruyor.

Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı sırasında çok bahsi geçen ve satın alımın Birleşik Krallık’taki CMA tarafından engellenmesine neden olan bulut oyun pazarı muhtemelen önümüzdeki yıllarda daha da fazla konuşulmaya başlanacak.

Hazır yeri gelmişken satın alımdan yana son gelişmeleri de aktaralım. Avrupa Komisyonu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasında bir sakınca bulunmadığını ve satın alımı onayladıklarını duyurdu. Üstünden çok geçmeden CMA, bu kararın yanlış olduğunu düşündükleri bir duyuru yayınladılar. Detayları isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: