Mortal Kombat 1’in İsmi ve Konumu Hakkında Ed Boon’dan Yeni Açıklamalar Geldi

Paylaş

Bildiğiniz gibi köklü bir dövüş oyunu serisi olan serinin en yeni oyunu Mortal Kombat 1 adı ile duyuruldu. Daha öncesinde bir takım saatli videolar yayınlayan geliştirici ve yayıncı serinin sürdürülmeyeceğini, her şeye baştan başlanacağını ima etmişti. Şimdi ise yeni ve oyuncular nezdinde garip karşılanan adı ile MK1 karşımızda. Netherrealm CCO’su Ed Boon oyunun ismi ve kapsamı hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Mortal Kombat 1, 11’in devamı olmayacak: Seri başa sarıyor

Ed Boon’un duyuru sonrasında yaptığı küçük bir “Kommunity Chat” yayını sırasında bazı merak edilen detaylara değindi. Yeni duyurulan Mortal Kombat 1’in, 1982 yapımı olan orijinal oyunun bir remake sürümü olmadığını ve serinin tamamen baştan başladığını söyledi. Geliştiriciye göre yeni oyun, evrenin bir “yeniden başlangıcı” konumunda olacak.

Mortal Kombat 1
Yeni oyuna ait detaylar Ed Boone tarafından açıklandı.

Ed Boon konu hakkında “Mortal Kombat 1, MK 11’in devamı değil, yani bu yeni zaman diliminde karakterler tamamen farklı rollerde olacak ve oyunda da bunu gerçekten vurgulamak istiyoruz” dedi. Açıklamaları buradaki videonun 9:10 dakikasından kendiniz de dinleyebilirsiniz. Videoda yaş sınırlaması olduğundan haberimizde sizlere aktarmamız mümkün olmadı.

Yeni oyunun hikayesinde karakterlerin rolleri ve ilişkileri değişecek. Aslında oyunun ana amacı da bu yeniden oluşturulan evreni gözler önüne sermekmiş. Bakalım bu “yeniden başlatılmış” Mortal Kombat evreninde ne tür entrikalar dönecek…

Sevilen serinin yeni oyunu 19 Eylül tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Nintendo Switch platformları için piyasaya sürülecek. Aynı zamanda Türkiye için ön sipariş fiyatı da belli olmuş durumda.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: