Metro Last Light Steam’de Ücretsiz Oldu!

Paylaş

Metro Last Light Steam’de ücretsiz oldu. Geliştirici 4A Games serinin 10. yıl dönümünü kutlamak adına 2013 yapımı oyunun “Complete Edition” sürümünü platformda bedavaya oyunculara dağıtıyor. Bir hafta boyunca sürecek bu dağıtım sırasında oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve dilediğiniz zaman indirip oynayabilirsiniz.

Metro Last Light Steam’de ücretsiz dağıtılıyor, hem de Complete Edition sürümü

Bu dağıtım öncesinde platformda bulunmayan Complete Edition sürümü eklenerek 18 – 25 Mayıs 2023 tarihleri arasında oyuncularla buluşturulacak. 4A Games tarafından geliştirilen korku ve hayatta kalma türündeki, Dmitry Glukhovsky’nin Metro romanından uyarlanan yapımı denemeyenler için harika bir fırsat olabilir. Oyuncular nezdinde sevilen ve iyi bir yere sahip olan FPS oyununu bizler de rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

Bu aralar kesenin ağzını açan Steam hiç olmadığı kadar bedava oyun dağıtmaya başlamış durumda. Tabii işin bir yerde geliştiricilere kaldığını biliyoruz fakat son dönemde platformda bedava dağıtılan oyunların sayısında da hayli yükseliş olduğunu söyleyebiliriz. Metro Last Light Steam sürümü de ücretsiz şekilde dağıtılan oyunlar arasına girdi.

Metro: Last Light Complete Edition sürümü içerisinde şu DLC paketlerini bulunduracak (SteamDB aracılığıyla):

  • Chronicles Pack
  • Developer Pack
  • Tower Pack
  • Factions DLC
  • Ranger Mode DLC

Yakın zamanda da Dirt Rally’nin 4 DLC paketi bedava dağıtılıyordu ve o dağıtım hala devam ediyor. Eğer kaçırdıysanız ilgili haberimizden detayları öğrenebilirsiniz.

Metro: Last Light konusu ve hikayesi

İlk oyun olan Metro: 2033’ün devamı niteliğindeki yapım 2034 yılında geçiyor ve kıyamet sonrası bir Moskova’da yer alıyor. Dışarıdaki ölümcül tehditler nedeniyle hayatta kalmaya çalışan insanlar metrolara sığınmış durumda. Mutantlar ise her tarafta insanlık için tehdit olmaya devam ediyor.

Metro Last Light Steam'de ücretsiz oldu
Yapılan duyuru ile paylaşılan görsel de bu şekildeydi.

Bu istasyonlara kurulan şehirler ise birlik olmak yerine, D6’nın askeri kasalarından çıkmış bir kıyamet günü silahı ile mücadeleye başlamış durumdalar. Ortalık karışmış, insanlık çirkin yüzünü yine göstermiş ve dışarıdaki mutanlardan bile daha tehlikeli olduğunu kanıtlamaya başlamış. Bu çatışmalar ise insanlığı yeryüzünden silebilecek kadar tehlikeli boyutlara geliyor. Biz, karakterimiz Artyom olarak insanlığın hayatta kalma anahtarını ellerimizde tutuyor ve son ışık oluyoruz. Oyunun ismi de buradan geliyor.

Oldukça etkileyici bir hikaye ve kurguya sahip yapım 25 Mayıs’a kadar Steam’de ücretsiz şekilde dağıtılacak. Kütüphanenize eklemeyi unutmayınız, iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: