Steam’den Harika Bir Özellik Geliyor: Oyunları Satın Almadan Önce Deneyebileceksiniz!

Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan dijital oyun platformlarından birisi olan Steam, getirdiği yeniliklerle oyuncuların kalbini çalmayı başarıyor. Sırada ise “oyun iade etme” derdinden kurtaracak yeni bir özellik var.

Steam’den beklenen özellik nihayet geliyor!

Normal şartlarda platformun oyun iade etme politikasından gayet memnunuz. Sevmediğiniz veya sisteminizde düzgün çalışmayan bir oyun olduğunu düşünüyorsanız satın aldığınız ürünü iade etme şansınız bulunuyor. Tek şartı ise 2 hafta içerisinde veya 2 saat oynama süresini geçmemiş olmak. Detaylı bilgiye buradaki rehberimizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Steam
Steam

İşte bu iade etme mekanizmasını tamamen değiştirecek bir özelliğin geleceği ifade ediliyor. Artık oyunları satın almadan önce belirli bir dakika boyunca deneyimleme şansına erişeceğiz. Yani oyunu satın almadan önce düzgün çalışıyor mu veya sevecek miyim soruları artık tarih olacak. İade politikasından tek farkı ise süreçteki para bekletilme durumunu ortadan kaldırmak olacak. İade ettiğiniz oyunun parasını geri almak için bir müddet beklemeniz gerekiyordu ve bu yeni özellik sayesinde bu durum da ortadan kalkmış olacak.

Steam’in bu özelliği ne zaman gelecek?

Steam‘in sunduğu bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz belli değil. Ayrıca akıllardaki bir diğer soru ise bu özelliğin her oyun için geçerli olup olmayacağı. Muhtemelen her oyun için değil, sadece geliştiricilerin istediği oyunlarında bu özellik kullanıma sunulacak.

Şimdiden yavaş yavaş alıştırmalara başlanılan bu özelliğin ilk kullanılacağı oyun ise Dead Space Remake oluyor. Platformun Beta sürümünü kullanan bazı oyuncular şimdiden Dead Space için 1 saat 30 dakikalık deneme sürümünü kullanabiliyorlar. Fakat herkese açık olmadığını ve henüz test aşamasında olduğunu da belirtmemiz gerekli. Bu özellik çıktıktan sonra genellikle büyük AAA oyunlarda oldukça yaygın olarak kullanılacaktır. Böylelikle iade sonrası para bekleme mevzusundan da bir nebze olsun kurtulacağız gibi görünüyor.

Steam
Steam

Yukarıda bahsettiğim Steam Beta mevzusunu ise size şuradaki metinde detaylı olarak açıkladık. Platforma yeni gelen özellikleri tek tek derledik ve en ince ayrıntısına kadar sizlere sunduk. Ayrıca bu Beta sürecine nasıl geçiş yapılabileceğini de anlattık.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: