Marvel’s Spider-Man 2, Karakterler Arasında İstediğiniz Gibi Geçiş Yapmaya Olanak Sağlayacak

Paylaş

PlayStation Showcase 2023 esnasında ilk oynanış videosunu gördüğümüz Marvel’s Spider-Man 2’den beklenen haber geldi. Oyun içerisinde dilediğimiz zaman karakter geçişi yapabileceğiz.

Marvel’s Spider-Man 2’den beklenen özellik

PlayStation sunumunda görme şansına eriştiğimiz Marvel’s Spider-Man 2 hakkında önemli bir detay gün yüzüne çıktı. Oynanış videosunda gördüğümüz Peter Parker ve Miles Morales arasındaki karakter geçişleri, ana hikaye görevleri dışında rahatça yapılabilecek gibi duruyor.

Geliştirici Insomniac Games, oyuncuların merakla araştırdığı bu konu hakkında ufak bir açıklama yaptı. Tıpkı Grand Theft Auto 5’te olduğu gibi Peter Parker ve Miles Morales karakterleri arasında geçiş yapabileceğimizi söyleyen şirket, şehri karış karış gezerken hangi karakteri tercih edebileceğimizi tamamen bize bırakmış durumda.

Tabii bu durum ana hikaye görevleri için geçerli olmayacak. Geliştirici ekip, hikaye gidişatının sekteye uğramaması adına bunun görev esnasında otomatik olarak gerçekleşeceğini söylüyor. Yani bir görev esnasında Peter Parker veya Miles Morales ile oynayıp oynamamak bize kalmış bir seçenek değil. Ancak tamamen serbest kaldığımızda ve özellikle şehir içindeki yan görevlere koşturduğumuz anlarda iki karakter arasında kendi tercihimize bağlı olarak geçiş sağlayabileceğiz.

Marvel’s Spider-Man 2’de karakter geçişleri yer alacak. Kaynak

Aynı zamanda iki karakterin de kendilerine özgü yan görev serilerinin olduğunun da altını çizen geliştirici ekip, hem Peter Parker için hem de Miles Morales için hazırlanmış tematik görevlerin bulunduğu belirtiyor. Karakterlerin kendi yan görevleri içerisinde de değişim seçeneği bulunmayacak. Miles Morales’e özel bir etkinliği oynarken bu göreve Peter Parker ile gitmek gibi bir seçeneğimiz olmayacak yani.

Marvel’s Spider-Man 2 için henüz net bir çıkış tarihi paylaşılmış değil. Ancak yapımın PlayStation 5’in güncel teknolojisini kullanarak ilk oyundan daha güzel bir görüntü sunacağını oynanış videosunda görme şansına erişmiştik. Aynı zamanda videonun hemen başında yer alan Kraven The Hunter karakterinin kim olduğunu merak edenler için güzel bir makale hazırladık. Karakterin geçmişini, güçlerini nereden aldığını ve Spider-Man’e olan düşmanlığının nereden geldiğini merak ediyorsanız buradaki içeriğimizden güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: