Netflix’in Horizon Zero Dawn Dizisi İptal Edildi

Oyun uyarlamalarının başarısını gölgeleyen bir karar...

Paylaş

İlk olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir gelişme, Umbrella Academy’nin programcısı Steve Blackman’a yönelik “zorba, manipülatif ve kötü niyetli davranışları” içeren suçlamaları gün yüzüne çıkarmıştı. Bu haberin ardından Netflix’in Blackman’ın iki projesini iptal ettiği ve bunlardan birinin Horizon Zero Dawn dizisi olduğu ortaya çıktı.

Dizinin yapımcısı Steve Blackman suçlamalarla karşı karşıya

İddialara geri dönecek olursak, Steve Blackman’ın sette cinsiyetçi, homofobik ve transfobik olarak değerlendirilen açıklamalar yaptığı ve bu konuda oyuncuların rahatsız olduğu birtakım konuşmalar gerçekleştirdiği bildiriliyor. Sony, Horizon Zero Dawn dizisini iki yıl önce bir iş brifingi sırasında “oyunların ötesine geçme” stratejisinin bir parçası olarak duyurmuştu. Bu stratejiyi Uncharted filmi ve The Last of Us HBO dizisi ile zaten görmüştük. Öyle ki gelecekte God of War Amazon dizisinden Ghost of Tsushima filmine kadar daha pek çok proje de yolda.

Steve Blackman'in önderliğinde geliştirilen Netflix'in Horizon Zero Dawn dizisinin iptal edildiği ortaya çıktı.
Dizide Aloy’u canlandıracak oyuncu için seçimler sürüyordu.

Sony ayrıca Horizon Zero Dawn’ı PlayStation için önemli bir amiral gemisi olarak konumlandırıyor. Bugüne kadar firmanın en önemli markalarından biri hâline gelen bu seri, bir VR spin-off’u ve rakip platform Nintendo Switch’te bile piyasaya sürülecek olan yaklaşan bir Lego oyunu uyarlamasıyla uzun süre daha gündemde yer edinecek gibi. Yine de Netflix’te yayınlanacak Horizon Zero Dawn dizisi için alınan iptal kararının ardından Sony’nin bu konudaki planlarına neler olacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Netflix’ten iddialara yanıt gelmedi

Steve Blackman hakkındaki iddialarla ilgili haberinin ardından haberin çıktığı kaynak Netflix’e ulaşmaya çalışsa da Netflix konuya dair yorumda bulunmayı reddetti. Çok geçmeden ekibin sözcüsünden Orbital ve Horizon Zero Dawn dizisinin “artık Blackman ile ilerlemediği” haberi geldi.

Öyle ki Steve Blackman’ın temsilcisi daha sonra “Netflix ile uzun, devam eden ve yakın bir çalışma ilişkilerinin olduğunu” ve “yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini” söyledi. Hatta söylenenlere göre Steve Blackman ve Netflix’in bu yılın başlarında çok yıllı yeni bir anlaşma imzaladığı belirtiliyor. Yine de tüm bunlar Horizon Zero Dawn dizisinin akıbetini doğrulamış değil.

Kaynak:TheGamer
Barış Bulut
Barış Bulut
Ömrü bir şeyler karalamakla geçen teknoloji ürünü.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: