Bekle Bizi Olimpos! Hades 2 Tunç Nedir, Nasıl Elde Edilir?

Hades 2 tunç maddesi, oyundaki çeşitli üretimleri gerçekleştirirken ihtiyacınız olabilecek bir madde. İşte ne işe yaradığı ve lokasyonu!

Paylaş

Hades 2 tunç, özellikle Gümüş Kafatası silahı ve Balık Oltası yaparken ihtiyacınız olan bir üretim malzemesidir. Tunç, oyun içerisinde oldukça yaygın bir madde ve elde etmesi oldukça kolay bir şey olsa da elde etmek için tamamlamamız gereken bazı görevler ve sihirler bulunuyor. Hepsini anlatıyoruz!

Hades 2’de tunç aramaya çıkmadan önce yüzeyin mührünü kırmalı ve lanetinizi bozmalısınız

Hades 2 tunç maddesi, yüzey içerisinde elde edebileceğiniz bir malzeme. Bu yüzden Melinoë ile ilk olarak yüzeyin mührünü kırmalı ve sizi yüzeyden alı koyan kadim laneti kırmalısınız. Oyun içerisinde ilerleme kaydettikçe yüzeyin mührünü kıracağınız sihri öğreneceksiniz. Bu sihri gerçekleştirdikten sonra yüzeye çıkarak Olimposlu akrabalarınıza yardım etmeyi denediğinizde ise sizi yüzeyden uzak tutan kadim lanet ile tanışacaksınız. Lanetiniz, bu denemenizde kaçınılmaz sonunuz olacak ve Lort Moros sizleri ziyarete gelerek onu ortadan kaldıracak sihrin sırrını verecek.

Hades 2 Thalamus
Hades 2 Thalamus

Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihri ile lanetinizi kaldırmaya çalışırken Hades 2 Thalamus bitkisine ihtiyacınız olacak. Bu bitkiyi nereden bulacağınıza ve sihri nasıl gerçekleştireceğinize ilgili içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Son sihri de gerçekleştirip yüzeydeki lanetinizi kaldırdıktan sonra tunç elde etmeye hazırsınız demektir.

Hades 2 tunç nereden bulunur?

Lanetimizi kaldırdıktan ve yüzey ile aramızda hiçbir engel kalmadıktan sonra Olimposlu akrabalarımıza doğru çıkacağımız serüven öncesinde Terbi Kazması’nı kuşandığımızdan emin olmamız gerekiyor. Tunç, yüzeyden elde edebileceğimiz bir madde ve oldukça yaygın. Baltamızı kuşandıktan sonra karşılaşmalar sonrasında rastgele olarak bolca denk geleceğimiz bu maddeyi kazmanız yeterli olacaktır.

Hades 2 tunç nereden bulunur
Hades 2 tunç nereden bulunur

Hades 2 yosun ve sarımsak nasıl bulunur?

Hades 2‘de yüzeye uğramışken bulabileceğiniz iki farklı yaygın malzeme daha var. Bunlar da yosun ve sarımsak. Yosun, Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihrini gerçekleştirebilmeniz için gereken bir bitki ve bu sihri gerçekleştirebilmek için lanetiniz devam ediyorken yüzeyde yosun arayışına çıkmalısınız. Merak etmeyin bulması oldukça kolay ve yaygın.

Sarımsak ise birazcık daha ilerideki karşılaşmalarda çıkabilen bir tohum aracılığıyla elde ediliyor. Yani Işıldayan Kürek’i kuşanmış olmanız gerekiyor. Sonrasında Alemiyârım’a ekerek sarımsağınızın olmasını bekleyebilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: