Yüzey ile Aranızda Hiçbir Engel Kalmasın: Hades 2 Thalamus Nedir, Nasıl Elde Edilir?

Hades 2 Thalamus arayışına çıktıysanız doğru yerdesiniz! Khaos diyarlarında yetişen bu bitkiyi nasıl bulabileceğinizi anlattık.

Paylaş

Merhaba Ataritalı! Sanırım neden bu yazıda olduğunu biliyorum. Khaos diyarlarında yetişen bir bitkiye ihtiyacın var ve bu yüzden her yere ”Hades 2 Thalamus” yazıyorsun. Biraz daha kompleks hâli ile Yer Altı Dünyası’nın Prensesi Melinoë ile olan yolculuğunda seni yüzeyden mahrum bırakan o kadim laneti kırmak istiyorsun. Aradığın yazgılar bu yazıda saklı.

Hades II Thalamus bitkisi nasıl bulunur ve kullanılır?

Olimpos’taki akrabalarına yardıma gitmek isteyen Prensesimiz, önce Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihrini gerçekleştirmeli ve onu yüzeyden alıkoyan kadim laneti kaldırmalı. Bu sihri yapmak için gereken en önemli malzeme ise Khaos diyarlarından elde edebileceğiniz Thalamus bitkisinin ta kendisi. Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihrinin tarifini açtıktan sonra başlayacağınız Gece öncesinde Işıldayan Kürek‘i kuşanmalısınız.

Hades 2 Thalamus
Hades 2 Thalamus

Thalamus, Khaos diyarında bulabileceğiniz Köken Tohumları aracılığıyla yetiştirebileceğiniz bir bitki. Bu yüzden Işıldayan Kürek’i kuşandıktan sonra Gece’ye başlamalı ve gördüğünüz ilk Khaos çukuruna atlamalısınız. Köken Tohumlarını bu Khaos diyarlarındaki çukurları kazarak elde edebilirsiniz. Daha sonra bu tohumları yetiştirebilir ve bitkinizi hasat edebilirsiniz.

Hades 2 Thalamus bitkisi için izlemeniz gereken tüm adımlar

  • Adım #1: Oyunun size iki adet ekim yapabileceğiniz alan verdiği sihri yaptığınızdan emin olun.
  • Adım #2: Işıldayan Kürek’i kuşanın.
  • Adım #3: Bir Gece’ye başlayın ve gördüğünüz ilk Khaos çukuruna atlayın.
  • Adım #4: Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihrinin tarifi açılınca, ilk tohum size Khaos tarafından hediye edilecek. Sonrasında ise Khaos diyarındaki çukurları kazarak elde edebilirsiniz.
  • Adım #5: Tohumu ekin ve yetişmesini beklerken yeni bir Gece’ye başlayın.
  • Adım #6: Thalamus’u hasat edin.

Sihri gerçekleştirmeden yüzeye çıkmaya çalışırsak ne olur?

Meşhur bitkimiz, Vahim Bir Bağdan Kurtulma sihrinin en önemli maddelerinden bir tanesi. Peki bu sihri gerçekleştirmeden yüzeye çıkmak istersek ne olur? Karakterimiz Melinoë, yüzeye çıkamayacak şekilde kadim bir lanetin esiri ve bu laneti kaldırmadan yüzeye çıkmaya çalışırsak sürekli hasara maruz kalıyoruz. Yüzey, birçok zorlu düşmandan oluşuyor ve yediğiniz bu sürekli hasar ile birlikte ilerlemek neredeyse imkansızlaşıyor. Melinoë, Olimposlu akrabalarına yardım edebilmek için önce bu laneti kaldırmalı.

İlginizi çekebilir -> Hades II’nin Türkçe dil destekli sürpriz çıkış süreci

Eğer sihrin tarifi sizde açılmadıysa henüz oyunda yeterince ilerlememişsiniz demektir. İlk olarak yüzeyin mührünü kırmanız ve lanete rağmen yüzeye çıkmayı denemeniz gerekiyor. Hiç beklemediğiniz bir anda tarifini öğreneceksiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: