KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Grand Theft Auto VI Çıkış Tarihi Belli Oldu

Paylaş

Rockstar Games dün gece ilk fragmanı paylaştı ve Grand Theft Auto VI çıkış tarihi de bu fragman ile belli oldu. Şirketin planlanandan önce yayınlamak durumunda kaldığı fragman ile oyuna dair ilk resmî görüntüler internette yerini almış oldu ve heyecanlı oyuncular videoya adeta akın etti. Aynı zamanda merakla beklenen “GTA 6 ne zaman çıkacak?” sorusu da bu paylaşım ile cevabını aldı. Gelin hep birlikte oyunun çıkacağı platformları ve ne zaman piyasaya sürüleceğini inceleyelim.

Grand Theft Auto VI çıkış tarihi: Oyun ne zaman çıkacak?

Rockstar Games’in paylaştığı videoda görüldüğü üzere GTA 6, 2025 yılında çıkacak. Henüz doğrudan bir ay ya da gün belirtilmemiş olsa da takvimimizde işaretleyebileceğimiz bir yıl paylaşıldı.

Grand Theft Auto VI çıkış tarihi belli oldu.
Grand Theft Auto VI çıkış tarihi belli oldu.

Bu tarih oyuncular tarafında pek şaşkınlıkla karşılanmadı çünkü daha önce ortaya çıkan söylentiler ile işaret edilmişti. Aynı zamanda Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick’in daha önce yatırımcı konferanslarında sık sık “2025 mali yılı” üzerine yaptığı vurgular, resmî açıklamadan önce bazı tahminlerde bulunulmasını kolaylaştırmıştı.

GTA 6 PC’ye çıkacak mı?

Grand Theft Auto VI çıkış tarihi ile birlikte oyunun geleceği platformlar da belli oldu fakat henüz PC platformu için bir tarihten söz edilmiyor. Oyunun ilk etapta Xbox Series X|S ve PlayStation 5 platformlarında yayınlanacağı belirtiliyor.

Rockstar Games’in geçmişten bugüne bir gelenek gibi sürdürdüğü bu durum, GTA 6 PC sürümü için de geçerliliğini koruyor. Örneğin Red Dead Redemption 2, konsollara çıkışından bir yıl sonra PC platformuna gelmişti. Yani Grand Theft Auto VI’nın PC sürümünün de konsol sürümlerinden bir yıl sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

GTA 6 PC için çıkacak mı?
GTA 6 PC sürümünü en erken 2026’da görürüz gibi duruyor.

Sızıntılara kurban olmuş bir duyuru

Hayranlar dün gece saatlerinde yayınlanan fragmanın ardından çılgına dönmüş durumda. Grand Theft Auto serisinin en büyük oyunu olacağını bildiğimiz yeni oyun, Vice City‘nin haritasını da içerisinde barındırıyor. Ne yazık ki hem duyuru hem de oyuna dair detayların aktarım süreci, büyük sızıntı engellerine takıldığı için bunu öncesinde bilen oyuncu sayısı çok fazlaydı. Zaten fragmanın yayınlanma saatinin öne çekilmesi de yine bir sızıntı yüzünden olmuştu.

Önümüzdeki dönemde yaşanması muhtemel sızıntılar, bugüne kadar yaşananlardan daha korkunç görünüyor. Çünkü artık elimizde oyuna dair resmî bir duyuru, fragman ve isim var. Sevgili okurlarımıza naçizane tavsiyemiz, oyuna dair resmî bilgiler paylaşılana kadar internette gördükleri sızıntılardan uzak durmaları yönünde olacaktır.

Herkes gibi bizler de Grand Theft Auto VI’yı merakla bekliyoruz ve bütün gelişmeleri size aktarmak için kendimizle yarışmaya devam edeceğiz. Herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: