Take-Two, GTA 6 Çıkış Tarihi İçin İpuçları Vermeye Devam Ediyor: Artık Ne Zaman Çıkacağını Öğrendik Sayılır

Paylaş

Rockstar Games’in ana şirketi olan Take-Two Interactive üst üste GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili üstü kapalı şekilde konuşuyor. Son günlerde Red Dead Redemption’un PS4 ve Nintendo Switch portunu duyurarak hayranlar tarafında hayal kırıklığı yaratan Rockstar’ın yeni GTA oyunu için önümüzdeki yıl işaret ediliyor. Bu tahminler sızıntı ya da söylentilerden değil, direkt Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’in konuşmalarından yapılıyor.

Take-Two, GTA 6 çıkış tarihi için önümüzdeki yılı işaret ediyor

Take-Two Interactive’in CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Strauss Zelnick, son kazanç toplantısında daha önce de söylediği şeyi tekrar vurguladı. “[Take-Two olarak] İşimizi 2025 mali yılında yeni rekor seviyelerde işletme performansı içereceğine inandığımız önemli bir dönüm noktası için konumlandırdığımızdan eminiz” dedi.

Bilmeyenler için kısaca bu mali yıl meselesine de değinelim. Take-Two’nun 2025 mali yılı Nisan 2024 – Mart 2025 tarihleri arasını kapsıyor. Şirketler genelde finansal dönemlerini bu şekilde belirliyorlar.

GTA 6 çıkış tarihi ne zaman

Bazıları için bunların yatırımcıları heyecanlandırmak için söylenen klişelerden birisi gibi görünse de şirket oldukça iddialı açıklamalar yapıyor. Take-Two önümüzdeki yıl toplam 8 milyar dolarlık bir rezerv bekliyor. Mevcut mali yılda rezervlerinin 5,5 milyar dolara karşılık geldiğini hesaplarsak, şirket 2,5 milyar dolarlık bir artış bekliyor. Bunu sağlaması en muhtemel şey ise önümüzdeki mali yıl içerisinde bulunan bir GTA 6 çıkış tarihinden başkası olamaz.

Resmi duyuru yakın olabilir

Eğer Take-Two Interactive’in bu söylemleri tahmin ettiğimiz gibi Grand Theft Auto VI’ya dayanıyorsa, muhtemelen resmi duyuru için çok beklememiz gerekmeyecek. Insider Gaming’in tahmin ettiği üzere oyunun Eylül-Ekim 2024 civarlarında çıkması bekleniyor. Şayet işler düşündüğümüz gibiyse bu tarihin gayet aklımıza yattığını da söyleyebiliriz.

Üstelik Zelnick bu açıklamaları ilk kez yapmıyor. Kendisi Mayıs 2023’te gerçekleştirdiği kazanç toplantısı sırasında da benzer ifadeler kullanmıştı. Yani doğrudan söylemese de sık sık vurguladığı üzere GTA 6 çıkış tarihi için önümüzdeki yılı defalarca kez işaret ettiğini söyleyebiliriz. Üstelik geçen yıl yaşanan sızıntılardan sonra Rockstar’ın artık bu ilerleyen söylenti ve sızıntı furyasına resmi bir duyuru ile yanıt vermesi de bir gereklilik haline gelmiş durumda.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: