Rockstar, GTA 6 Arifesinde İddialı Açıklamalarını Yapmaya Başladı: Oyun Önümüzdeki Yıl Gelecek Gibi Görünüyor

Paylaş

Rockstar Games, mevcut mali yılın bitiminde geçen yıl 5,28 milyar dolar olan net rezervlerinin 5,45 ila 5,55 milyar dolar aralığına çıkmasını hedefliyor. Bununla birlikte GTA 6 çıkış tarihi konusunda da ipucu olabilecek önümüzdeki mali yıla yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Şirket önümüzdeki mali yılda “sektör standartlarını yeniden belirleyecek oyunlarının çıkmasıyla” net rezervlerinin 8 milyar doların üstüne çıkmasını bekliyor.

GTA 6 çıkış tarihi için artık belirli bir aralıktan konuşabiliriz

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick “2025 mali yılına baktığımızda, şirketimiz için çok beklenen bir yıl olduğunu görüyoruz” dedi. Devamında ise “Son birkaç yıldır, şirketimizi daha da büyük başarılara taşıyacağına inandığımız, inanılmaz derecede sağlam bir proje hattını piyasaya sürmek için işleri hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı. Yani doğrudan söylemese de açıkça GTA 6 çıkış tarihi için önümüzdeki mali yılın herhangi bir noktasını işaret ettiğini söyleyebiliriz.

GTA 6 çıkış tarihi için artık bazı aralıklardan bahsedebiliriz.
GTA 6 ne zaman çıkacak sorusu için artık Nisan 2024 – Mart 2025 tarihleri arasında konuşmak mümkün olacak.

Mevcut mali yılın 31 Mart 2024’te bittiğini düşünürsek, sıradaki Grand Theft Auto oyunu için de çıkış tarihi aralığının Nisan 2024 ile Mart 2025 arasında olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda Zelnick “2026 mali yılı ve sonrasında daha da yüksek düzeyde faaliyet sonuçları sunarak bu ivmeyi sürdürmeyi umuyoruz” diyerek sonrası için de mali açıdan büyük başarılar beklediğinin altını çizdi.

Tabi bu açıklamaların ardından Zelnick’e de sorular gecikmedi. GameIndustry.biz‘e verdiği bir röportajda kendisinde Grand Theft Auto 6 piyasaya sürülmeden bu hedefe ulaşılıp ulaşılmayacağına dair gelen soruyu şu şekilde yanıtladı:

“Belirli oyunlardan bahsetmiyoruz. Bu hedefin son derece başarılabilir olduğuna inanıyoruz. Bildiğiniz gibi, bizim ‘yıllardan’ bahsettiğimiz durumlar pek nadirdir. Bugün bunları konuşuyor olmamızın nedeni de kendimize olan güvenimizin yüksek olması.

Bu, yıllardır yatırım yaptığımız bir çalışma hattının yansıması. Meyvelerini de 24. mali yılda vermeye başladığını görüyoruz, önümüzdeki mali yılda da büyük başarılar görmeyi bekliyoruz.”

Take-Two, dün yaptığı açıklamada Grand Theft Auto 5’in üç ay önce 175 milyona, Mart 2023 itibarıyla da 180 milyon satış rakamına ulaştığını duyurmuştu. Anlaşılan 2013 yapımı oyun hala çılgınlar gibi satmaya devam ediyor. Bu satışlar GTA 6 çıkış tarihi konusunu pek etkilememiş gibi görünüyor. Rockstar önümüzdeki yıllarda bombayı patlatacak, yerlerinizi alın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: