Oyun Tutkunları Gaming İstanbul’da Buluştu: İşte Etkinlikte Öne Çıkanlar!

Paylaş

Dünyanın en büyük 8 oyun ve espor etkinliğinden birisi olan Gaming İstanbul, bu yıl oyuncuların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. İstanbul’da Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik 22-24 Eylül 2023 tarihleri arasında kapılarını araladı ve oyuncular, etkinlik alanında hem en sevdikleri yayıncılarla hem de ülkemizin gözbebeği oyun geliştiricileriyle tanışma fırsatını yakaladı.

Gaming İstanbul birçok etkinlik, tanıdık isimler ve renkli görüntülere ev sahipliği yaptı

Etkinliğe üç gün boyunca gelen ilk 5000 kişi PC Game Pass kodlarını kaptığı gibi içerideki çeşitliliğin de tadını çıkardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılım gösterdiği etkinlikte oyun severler onlarca farklı oyunu deneyip geliştiricilerle tanışma fırsatını yakaladı.

Gaming İstanbul sona erdi ve arkasında onlarca güzel anı, renkli anlar bıraktı. İşte bütün detaylar!
Oyun Tutkunları Gaming İstanbul'da Buluştu: İşte Etkinlikte Öne Çıkanlar!

Aynı zamanda Tuğkan “Elraenn” Gönültaş, Can Sungur, Tuna “Pintipanda” Akşen gibi ünlü internet yayıncılarının da katılımıyla oyuncular aynı zamanda bu sevilen isimlerle buluşma fırsatını yakaladı. Cosplay yarışmaları, çeşitli espor etkinlikleri ve turnuvaları ile dolu dolu geçen etkinlik oldukça renkli sahnelere de ev sahipliği yaptı.

Biz de Atarita ekibi olarak üç gün boyunca etkinlik alanındaydık ve onlarca geliştiriciyle, sektördeki meslektaşlarımızla ve önemli isimlerle tanışma fırsatı yakaladık. Gaming İstanbul’un kurucusu Meriç Eryürek ile gerçekleştirdiğimiz röportajı da okumayı unutmayın. İşte fuardan bazı görüntüler:

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: