KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Detaylı Rehber: Epic Games Store’da Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Paylaş

Epic Games oyun iade etme konusu, rakip platform Steam’in dolar kuruna geçip Türk Lirası desteğini kesmesinin ardından ciddi anlamda önem kazandı. Eskiden olduğundan daha sık kullanılan platformda bazen satın alınan oyunlar iade edilmek isteniyor ancak bunun nasıl yapılacağı konusunda da kafa karışıklıkları yaşanabiliyor. Biz de bu durumun farkında olduğumuzdan, sizler için Epic Games Store’da satın aldığınız bir oyunu nasıl iade edebileceğinizi adım adım anlattık. Öyleyse buyursunlar!

Epic Games oyun iade etme şartları neler?

Öncelikle, iade etmek istediğiniz oyunun Epic Games Store İade Politikası‘na uyup uymadığını anlamamız gerekiyor. Platformda tıpkı Steam’de olduğu gibi, oyunlarınızı iade edebileceğiniz veya geçersiz sayılabilecek bazı koşullar bulunuyor. Kısaca koşulları maddeler halinde listeleyecek olursak, şu şartları karşıladığınız takdirde Epic Games oyun iade etme işlemini yapabileceksiniz:

 • Oyunun “İade Edilebilir” olarak listelenmiş olması gerekiyor.
 • Satın alımın ardından 14 gün içerisinde iade işlemi yapılabilir.
 • Oyun sürenizin 2 saatin altında olması gerekiyor.
 • Yasaklandığınız, yani “ban yediğiniz” oyunları iade edemezsiniz.
 • Oyun içi satın alımların çoğu iade edilemez.

Epic Games Store’da oyun nasıl iade edilir?

Epic Games Launcher uygulamasını kullansanız bile, iade işlemleri için tarayıcıdan web sitesine giriş yapmak durumundasınız. Epic Games oyun iade etme işlemi için aşağıdaki adımları ve görselleri takip edin.

 • Epic Games Store web sitesini ziyaret edin.
 • İmlecinizi sağ üstte yer alan insan sembolüne getirin.
 • Açılır listeden “Hesap” sekmesine tıklayın.
 • Sol tarafta yer alan sekmelerden “İşlemler” sekmesine tıklayın.
 • İade edeceğiniz oyunun ismine tıklayın.
 • Açılan bölümden “İade Talep Et” seçeneğine tıklayın.
 • Açılır listeden bir iade nedeni seçin.
Epic Games oyun iade etme nasıl yapılır?
Epic Games Store’da oyun iade etme rehberi.

Bu işlemlerin ardından oyununuz platforma geri iade edilecek. Paranızın hesabınıza geri dönüşü, ödeme yönteminize ve çalıştığınız bankaya göre değişiklik gösterebilir.

Eğer “İade Talep Et” butonu görünmüyorsa…

O zaman oyununuz artık iadeye uygun değildir. Epic Games oyun iade koşullarını sizlerle ilk paragrafta paylaşmıştık. Bu durumda ilgili buton görünmüyorsa aşağıdaki ihtimalleri gözden geçirin.

 • Oyunu aldığınızdan bu yana 14 günden fazla zaman geçti mi?
 • Oyunu 2 saatten uzun süre oynadınız mı?
 • Oyunun mağaza sayfasında “Kendi kendine iade edilebilir” ibaresi bulunuyor mu?

Eğer bu üç sorudan birine olumsuz yanıt veriyorsanız, artık Epic Games oyun iade işlemi yapamayacağınız anlamına geliyor.

Epic Games iade talep et butonu görünmüyor
Koşulları karşılamayan oyunlarda “İade Talep Et” butonu görünmez.

Sonuç

Sonuç olarak Epic Games Store üzerinden edindiğiniz bir oyunu, yazıda bahsettiğimiz koşullar karşılanıyorsa iade edebilirsiniz. İade süreci ve paranın kaç günde hesabınıza geçeceği konusu ise bazı değişkenlere bağlı. Kullandığınız ödeme yöntemi, banka veya kredi kartı gibi konular, paranın iadesinin kaç gün süreceğini belirleyen unsurlar. Bu konuda kesin bir tarih verilmemiş olsa da en geç 14 gün içinde iadenizi almış olmanız gerekiyor.

Koşulları karşılamamanız durumunda ise, platform iade talebi göndermenize dahi izin vermiyor. Bu anlamda, iade talebi gönderemediğiniz oyunlarla ilgili sorun yaşıyorsanız Epic Games Store’un destek ekibine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Umarız Epic Games oyun iade etme rehberimiz, kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye yetmiştir. Yine de yanıtını bulamadığınız sorular varsa bunları da yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın! Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: