Arkadaşlarınızla Saatler Gömebileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar: Tavsiye Ettiğimiz 10 Yapım!

Paylaş

Oyunlar keyiflidir, ancak arkadaşlarla çok daha keyifli hale gelirler. Biz de sizler için bu yazımızda en iyi co-op oyunları bir arada derledik ve arkadaşlarınızla birlikte oynanacak 10 tane muazzam oyunu sunuyoruz. Her türden biraz biraz olsun diye seçici davrandık ve umarız ki listede kendinize uygun bir oyun bulabilirsiniz.

En iyi co-op oyunlar: Arkadaşlarla sıkılana kadar oynanacak türden bir liste

Listemizde 2023’ün modern RPG’lerinden tutun klasik looter & shooter oyunlarına kadar geniş bir yelpazeyi ele almaya çalıştık. En iyi co-op oyunlar denildiğinde aklınıza farklı yapımlar da geliyorsa, onları da bizimle yazının sonundaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. İşte listemiz!

Baldur’s Gate 3

En iyi co-op oyunlar 2023: Baldur's Gate
Baldur’s Gate ekran görüntüsü.

Listenin açılışını bu yılın en iyi co-op oyunlarından birisi olan Baldur’s Gate 3 ile yapmasak olmazdı. Tek oyunculu seçeneği de olan ve her şekilde sürükleyici bir sinematik anlatıyla süslenmiş muazzam bir özgünlük sunan yapım, dilerseniz tek başınıza dilerseniz de arkadaşlarınızla kesinlikle oynamanız gereken oyunlar arasında yer alıyor.


Sons of the Forest

Sons of the Forest: En iyi co-op oyunlar 2023
Sons of the Forest ekran görüntüsü.

Sevilen The Forest’ın devam oyunu olan Sons of the Forest, en iyi co-op oyunlar arasına hayatta kalma türüyle giren en genç yapımlardan birisi. Henüz 2023’ün başlarında çıkan oyun kısa süre içerisinde büyük beğeni toplamış ve yoldaş Kelvin ile de uzun süre gündemde kalmıştı. Eğer hafiften korkunç, hayatta kalma mekaniklerinin ağır bastığı ve yeni bir oyunu arkadaşlarınızla deneyimlemek istiyorsanız, size rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz yapımlar arasında yer alıyor.


Diablo 4

Diablo 4: En iyi co-op oyunlar
Diablo 4

Biliyorum, fiyatları nedeniyle ülkemizde Diablo 4’e erişim çok zor. Ancak en iyi co-op oyunları listesinde yerini alması gereken nadide yapımlardan birisi olduğunu düşünüyorum. Fiyatından bağımsız olarak içerisindeki mekanikler, zindan yapmanın keyfi ve güç fantezisi tek başınıza da çok keyifli olsa da arkadaşlarla bir başka olur. Aynı zamanda tek başınıza olduğundan çok daha hızlı ilerlersiniz.


Valheim

Valheim
Valheim

Minecraft’ın formülünü en doğru uygulayan güncel oyunlardan birisi olan Valheim, tek başınıza oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da saatlerinizi bırakabileceğiniz bir yapım. Şubat 2021’den bu yana erken erişimde olan ve içeriklerle desteklenen oyun ilk sürümüne göre oldukça zengin bir hal almış durumda. Çıkışında da patlamalar yapan oyunun hilelerini ve konsol komutlarını da buradan öğrenebilirsiniz.


It Takes Two

En iyi co-op oyunlar: It Takes Two
En iyi co-op oyunlar: It Takes Two

Eşiniz, sevgiliniz ya da arkadaşlarınızla iki kişi olarak oynayabileceğiniz It Takes Two, hikayeyle süslenmiş harika bir co-op deneyimi vadediyor. En iyi co-op oyunları listelerinin müdavimi haline gelen oyunda ayrılma eşiğindeki bir çiftin, çocukları tarafından oyuncaklara dönüştürülmesine şahit olacaksınız. Sonrasında yıkılmakta olan yuvayı toparlamak için birlikte bulmacalar çözüp, iş birliği yapıyor olacaksınız. Gayet keyifli bir oyundur ve tavsiyemizdir.


Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic
Deep Rock Galactic

Tamamen kırılabilir çevrelerden oluşan bölümlerde arkadaşlarınızla uzayın altını üstüne getirmek ister miydiniz? Bizim de en iyi uzay oyunları listemizde yer verdiğimiz Deep Rock Galactic, arkadaşlarla oynanabildiği için en iyi co-op oyunları arasında da yerini mutlaka alıyor. Günümüz ortalamasına kıyasla nispeten uygun olan 155 TL’lik fiyatıyla kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.


Warhammer Vermintide II

Warhammer: Vermintide 2
Warhammer Vermintide II

Ülkemizin inatla zamlanmayan oyunları arasında yer alan ve arkadaşlarınızla aksiyon dolu bir macera yaşayabileceğiniz Warhammer Vermintide II, birlikte çok keyifli bir oyun. Üzerinize sürü halinde gelen Kaos Savaşçıları ve Skavenlar ile mücadele ettiğiniz, her bölümü başka manzaralara ve atmosferlere ev sahipliği yapan, yakın dövüş savaşları çok iyi tasarlanmış bu oyuna mutlaka bir şans verin. Özellikle arkadaşlarınızla, çok daha fazla keyif alacaksınız.


Stardew Valley

Stardew Valley: En iyi co-op oyunlar
Stardew Valley

Bir yerde en iyi co-op oyunlar listesi yapılıyorsa, orada Stardew Valley mutlaka bulunur. Huzurun doruklarına varmak ve bunu yaparken arkadaşlarınızı da yanınızda götürmek istiyorsanız buyursunlar. Üzerine çok konuşmaya gerek yok, Eric Barone‘nin inanılmaz keyifli oyununu zaten birçoğunuzun bildiğini tahmin ediyoruz.


Forza Horizon 5

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5

Sonuçta herkes arkadaşlarıyla fareleri pataklamak ya da çiftçilik yapmak dışında yarışlara katılıp drift atmayı da isteyebilir. Bu güdüyü göz önünde bulundurarak sizler için listeye Forza Horizon 5’i de davet ettik. Kendisi de bizi kırmayarak geldi. En iyi co-op oyunlar arasında arkadaşlarınızla drift atabileceğiniz Forza, kesinlikle tavsiyemizdir.


Portal 2

Bu yazımızda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi co-op oyunları derledik. Her türden ve güncel oyunları yazımızda bulabilirsiniz.
Arkadaşlarınızla Saatler Gömebileceğiniz En İyi Co-Op Oyunlar: Tavsiye Ettiğimiz 10 Yapım!

Eh, bir yerlerde en iyi co-op oyunlar denildiyse, orada Portal 2’nin ortaya çıkması çok uzun sürmez. Biz de kendisini, klasik bulmaca lezzetini listenin sonuna bırakalım dedik. Eğer hala bir arkadaşınızı kolundan tutup Portal 2 oynamaya davet etmediyseniz, neler kaçırdığınızın farkında değilsiniz demektir. Zorlu bulmacaların üstesinden gelip -bazen de gelemeyip- keyifli saatler geçirmek isteyen herkese gözümüz kapalı tavsiye edebiliriz.


Sonuç olarak

Oyunlar büyük oranda keyiflidir fakat arkadaşlarla içine daldığınız oyunlarda işler tamamen başka bir boyuta taşınır. Saatler süren muhabbete karışık oyun deneyimleri için sizlere hazırladığımız liste bu şekildeydi.

Sizler de diğer oyunculara tavsiye edebileceğiniz yapımları yorumlar kısmında hem bizlerle, hem de herkes ile paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: