Korkulan Oldu: Elden Ring Zamlanarak İlk Fiyatının Tam İki Katına Ulaştı!

Paylaş

Geçtiğimiz hafta Bandai Namco’nun oyunlarının zamlanmaya başlamasıyla birlikte gözler Elden Ring Türkiye fiyatına dönmüştü. Sonunda korkulan yaşandı ve Elden Ring zamlanarak yeni fiyatına kavuştu. FromSoftware tarafından geliştirilen ve çok sevilen souls-like oyunu daha önce 699 TL fiyatıyla satılıyordu.

Elden Ring Türkiye fiyatı yükselişe geçti

Elden Ring Türkiye fiyatı 699,00 TL’lik fiyatından %44 zamlanarak 999,00 TL‘ye ulaştı. Standart sürüm için yaşanan bu fiyat artışı tabii ki oyunun Deluxe Edition sürümünü de etkiledi. An itibarıyla Elden Ring Deluxe Edition sürümü de 1299,00₺ fiyatına yükselmiş durumda.

Elden Ring Türkiye fiyatı zamlandı.
Elden Ring Türkiye fiyatı zamlandı.

Özellikle yaz indirimlerinden sonra hemen hemen bütün oyunlarda bu tür bir fiyat artışı bekleniyordu ancak beklenildiği gibi indirimden hemen sonra yaşanmadı. Aynı şekilde beklenildiği üzere Steam’in mevcut kur farkını güncellemesiyle ilgili bir değişiklik de olmadı. Ülkemizde 27₺’ye dayanan dolar kuru farkı Steam herhangi bir hamle yapmadan oyun geliştiricilerinin ve yayıncıların dikkatini çekmiş durumda. Ancak Elden Ring Türkiye fiyatı korkulduğu kadar yükselmedi. Bu, oyunun yaşadığı ilk fiyat artışı da değil.

Bildiğiniz gibi daha önce 499,00 TL’den çıkan oyun, ilk dalgadan etkilenip 699,00 TL fiyatına yükselmişti. Uzun bir süre daha aynı fiyatı korumayı başaran oyun ne yazık ki dün gece ansızın zamlandı.

Şubat ayında ilk DLC içeriği duyurulan Elden Ring için “Shadow of the Erdtree” adında bir indirilebilir içerik de sunulacak. FromSoftware duyurunun ardından henüz bu ek paket ile ilgili daha fazla detay paylaşmamış olsa da oyuncular nezdinde bu da oldukça beklenen bir içerik.

Ödüllere doyamayan bir oyun olan Elden Ring Türkiye fiyatı ile aslında hala bir nevi uygun bir oyun. Dolar fiyatı 59,99 birim olan oyun ülkemizde şu anda mevcut kur farkı ile 37,06$ fiyatıyla satılıyor. Yani hala neredeyse yarı fiyatına aldığımızı söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu rakamlar yapılabilecek bir kur güncellemesinden sonra oyun fiyatlarının ne kadar korkunç seviyelere gelebileceğini de gösteriyor.

Steam’de yapılan fiyat değişikliklerinin sıkı bir takipçisiyiz ve sizi bu konuda daha fazla bilgilendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: