Yeni Elden Ring Güncellemesi Çıktı: Dengelemeler ve Performans Sorunları Ele Alındı

Paylaş

Bir takım hata düzeltmesine, dengelemeye ve performans sorunlarını ele alan Elden Ring güncellemesi çıktı. Elden Ring, geçtiğimiz haftalarda Shadow of the Erdtree genişlemesiyle tekrardan yükselişe geçmişti. Oyuncular genişlemenin çıkışının ardından oyunun zorluğundan ve performans sorunlarından oldukça şikayetçiydi. Yeni gelen güncellemede de oyuncuların isteği doğrultusunda oyun biraz daha dengeli hale gelmiş ve az da olsa performans sorunları çözülmüş durumda. Güncellemenin içeriği için yazının devamına göz gezdirebilirsiniz.

Yeni Elden Ring güncellemesinde neler var?

Yeni 1.1.2.3 sürümüne sahip Elden Ring güncellemesi bugün yayınladı. Bu yeni güncelleme PvP modundaki ve genel dengelemelerin yanı sıra başlıca PC ve PS5 kullanıcıları için çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeriyor. FromSoftware’ın bu güncellemeyle hatalara ve sorunlara odaklandığını söyleyebiliriz.

Elden Ring güncellemesi
Yeni Elden Ring Güncellemesi Çıktı: Dengelemeler ve Performans Sorunları Ele Alındı

PvP ve Genel Dengeleme

Elden Ring güncellemesiyle birlikte oyuncular, PvP’de Shadow of the Erdtree genişlemesiyle değişen “Swift Slash” yeteneğinin kesme vakum etkisi hasarının ve hasar animasyonunun azaltıldığını görecekler. Genel dengelemede ise Carian Sorcery Sword’un zeka güçlendirme oranı artırılırken, taban hasarı azaltıldı. Ayrıca Smithscript Dagger ve Smithscript Cirque’nin menzil aralığı geliştirildi. Son olarak, Golden Hippopotamus ve Commander Gaius bosslarının tekrar dövüşündeki başlangıç konumları, ilk dövüşle aynı olacak şekilde değiştirildi.

Shadow of the Erdtree İle Gelen Performans Sorunları İçin Öneriler Paylaşıldı

FromSoftware, PlayStation 5 kullanıcıları için oyunun güvenli mod menüsündeki “Veritabanını Yeniden Oluştur” aracını kullanarak Elden Ring’in performansının iyileştirilebileceğini duyurdu. PC için ise bazı oyuncuların, kare hızında dengesizliğe sebep olabilecek Ray Tracing özelliğini istemeden etkinleştirmiş olabileceği belirtildi. Ray Tracing, performansı önemli ölçüde etkileyebilen ve ışıklandırmaları ve gölgeleri daha gerçekçi gösteren bir görüntüleme tekniğidir. Bu durumda oyuncuların “System” ve “Graphics Settings” kısmından “Ray Tracing” ayarını ayarlamaları gerekir. Kaliteyi düşürmek veya kapatmak performans arttırırken gecikmeyi de düşürebilir.

Elden Ring’in PC versiyonunda oynayan oyuncular, FromSoftware’in daha önce ele aldığı fare yazılım uygulamaları ve giriş gecikmesi sorunları gibi üçüncü taraf uygulamalardan dolayı da performans sorunları yaşayabilir. Oyuncular daha iyi performans için oyunu çalıştırırken bu uygulamaları kapatmalıdır.

Elden Ring 1.12.3 Güncellemesinde Hata Düzeltmeleri

Yeni Elden Ring güncellemesiyle birlikte bir dizi hata düzeltmesi de geldi. Bu düzeltmeler silahlar, eşyalar, istatistikler, düşmanlar, NPC’ler, kullanıcı arayüzü, performans ve daha fazlası gibi Elden Ring’in tüm yönlerinde görülen sorunları hedefliyor. Bütün hata düzeltmelerine ulaşmak için FromSoftware’ın yayınladığı güncelleme notlarına göz atabilirsiniz.

Son olarak, hile kullanmayan oyuncuların “uygunsuz hareket tespit edildi” mesajını alması sorunu düzeltildi.

Elden Ring’in PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC platformlarını hedefleyen 1.1.2.3 güncellemesini indirmediyseniz hemen indirmenizde fayda var.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: