EA Sports, FIFA Lisansı Olmadan Çıkartacakları İlk Futbol Oyununa Fazlasıyla Güveniyor

EA Sports‘un Marka Müdürü David Jackson, FIFA lisansı olmadan çıkartacakları ilk futbol oyunu olan EA Sports FC için oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Görünen o ki şirket, yeni oyunlarıyla kendilerine farklı bir strateji ve yol çizme şansını bulmaktan oldukça memnun. Yine de yıllar içerisinde FIFA ile geliştirdikleri iyi ilişkiyi de çöpe atmamışlar. David Jackson çok iddialı konuştu, işte detaylar!

EA Sports: “Kendimize yeni bir yol çizme şansı bulduk”

The Mirror‘a konuşan Jackson, FIFA ile yolların ayrılmasının oyuna gelecek birçok yeniliğin de kapısını araladığına inanıyor. Yaptığı açıklamalar da bunu destekler nitelikte.

EA Sports’un Marka Müdürü David Jackson, şirketin Dünya çapındaki bütün stüdyolarının oluşturacakları yeni marka için fazlasıyla heyecanlı ve enerjik hissettiklerini söyledi. Yaptığı açıklamaların devamı şu şekilde:

EA Sports FC bizim gelecek vizyonumuzdur. Bence bu zamana kadar çok iyi bir iş çıkardık ve zaman içinde FIFA organizasyonuyla harika bir ilişkimiz oldu. Ancak şimdi yeni bir yol belirlemek ve oyuncuların beklentilerini oldukları yerde karşılayabilmek için doğru zaman ve bunu en iyi kendi platformumuzun merceğinden yapabileceğimizi düşünüyoruz.”

EA Sports FC çıkış tarihi - oyun ne zaman çıkacak?
EA Sports, FIFA Lisansı Olmadan Çıkartacakları İlk Futbol Oyununa Fazlasıyla Güveniyor

Uzaktan bakıldığında yüzeysel bir markalaşma gibi görünen bu durum için oyuncuların neden heyecanlanması gerektiği konusu sorulduğunda ise Jackson, FIFA’dan ayrılmanın “yeni ve ilgi çekici deneyimler” için fırsat yaratacağını söyledi.

“Bu bizim için bir zihniyet değişimi. Artık fırsatlar hakkında çok geniş düşünebiliyoruz ve gelecekte taraftarlar için hangi alanda deneyimler yaratmak istediğimizi planlayabiliyoruz. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde pazara sunabileceklerimiz konusunda kendimize büyük bir güven duyuyoruz.

Bizim için gerçekten önemli olan iki şey var. Oyuncularımız da bize bunların kendileri için önemli olduğunu söylüyorlar; birincisi özgünlük. Şu anda oyunda 19.000 oyuncumuz, 700 takımımız ve 30 ligimiz var. Bu özgünlük bir EA Sports deneyimi için çok önemli ve gelecekte de öyle olmaya devam edecek.

Bir diğeri ise yenilikçilik; hayranlarımızın da bizden EA olarak yeni ve ilgi çekici deneyimler yaratmamızı bekliyorlar.”

EA Sports’un yaptığı bu iddialı açıklamalardan önce, FIFA başkanı da kendi oyunlarıyla ilgili açıklamalara imza atmıştı. Görünen o ki EA tarafı rekabetin çok güçlü olacağını FIFA tarafı kadar düşünmüyor. Çünkü FIFA başkanına göre onların oyunu seriden gelen şöhretle oynanmaya devam edecekti.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: