Yeni FIFA oyunu EA Sports FC’nin Çıkış Tarihi Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Paylaş

Electronic Arts’ın ve dünyanın en popüler oyun serilerinden bir tanesi olan FIFA’nın artık farklı bir isimle çıkacağını hepimiz biliyoruz. Peki EA Sports FC adı altında piyasaya sürülecek bu yeni oyun ne zaman çıkacak? Gelin, EA Sports FC çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şeye göz atalım.

EA Sports FC çıkış tarihi, sanılanan aksine çok da uzaklarda değil

Electronic Arts’ın daha önce yaptığı duyurular, EA Sports FC’ye dahil merak edilen birçok detayın temmuz ayında gün yüzüne çıkarılacağını işaret ediyordu. Bazı söylentiler, yeni oyun için düzenlenecek olan bu küçük etkinliğin 12 veya 13 Temmuz’da gerçekleşeceğini ve EA Sports FC çıkış tarihi de dahil olmak üzere gelecek olan tüm yenilikleri tanıtacağını öne sürüyor.

EA Sports FC çıkış tarihi yakında açıklanabilir
EA Sports FC çıkış tarihi yakında açıklanabilir

Şu anda oyunun net bir çıkış tarihi bulunmasa da geçtiğimiz günlerde paylaşılan Electronic Arts dördüncü çeyrek kazanç raporları, EA Sports FC çıkış tarihinin 1 Ağustos 2023 ile 31 Ekim 2023 arasında bir tarih olduğunu gösteriyor. Paylaşılmış olan bu zaman dilimi, sunumda da aktarılan 2024 ikinci çeyrek kazançları dönemine denk geliyor ve önceki FIFA oyunlarının çıkış tarihleriyle uyuşuyor.

Üstelik çeyrek kazançları sırasında açıklananlar bunlarla da sınırlı değil. EA, FIFA 23’ün sadece altı ayda FIFA 22’nin toplam satış adedini geçerek serinin gelmiş geçmiş en başarılı çıkış dönemini elde ettiğini açıkladı. Ayrıca FIFA 23’ün 16 Mayıs tarihinde EA Play kütüphanesine dahil olacağını ve bu sayede Xbox Game Pass PC ile konsol oyunları arasına da ekleneceğini belirtmiş olalım. Yani EA Play ve Xbox Game Pass’e abone olan her oyuncu, oyun dünyasının Electronic Arts’tan göreceği son FIFA isimli oyun olan FIFA 23’ü herhangi bir ekstra ücret ödemeden oynayabilecek.

Electronic Arts’ın üzerinde büyük bir baskı var

Önümüzdeki ayların Electronic Arts için oldukça kritik ve riskli olduğunu belirtmemiz yanlış olmaz. Onlarca yıldır FIFA adı altında dünyanın en popüler oyun serilerinden bir tanesini geliştiren şirket, aradan geçen bunca yıldan sonra aradaki anlaşmazlıklardan dolayı büyük bir değişikliğe gidiyor. Bu da birçok oyuncu tarafından oyuna karşı oluşacak ön yargının kaçınılmaz olduğunu bizlere gösteriyor. EA, FIFA 23’ün de üzerine birçok şey ekleyerek oldukça gelişmiş bir yapım ile oyuncuların karşısına çıkmayı hedeflese de ilerleyen aylarda neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

FIFA 23 böyle tanıtılmıştı
Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: