EA Sports FC 24 Sistem Gereksinimleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi: Oyun Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Paylaş

EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri, fiyatı gibi detayların tamamı ortaya çıktı. Electronic Arts’ın FIFA lisansı olmadan çıkartacağı ilk futbol oyununun çıkış tarihi gibi detaylar da yakın zamanda paylaşılmıştı. Bu kadar bilgi gelince oyunculara tek bir yerde sunalım dedik ve sizler için bu yazıyı hazırladık. Steam’de mağaza sayfası bugün açılan ve ön sipariş ile oyuncularla buluşmaya hazırlanan oyunun detaylarını gelin birlikte inceleyelim.

EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri de Steam mağaza sayfası ile açıkça belli olmuş durumda. Minimum olarak en az 1050Ti ekran kartı ve AMD Ryzen 5 1600 işlemci talep etmesiyle artık bundan eski donanımların futbol oyunları anlamında eskimekte olduğunu görüyoruz. İşte EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri!

EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri
EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-6600K ya da AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050Ti ya da AMD Radeon RX 570
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-6700 ya da AMD Ryzen 7 2700X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1660 ya da AMD RX 5600XT
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

EA Sports FC 24 kaç GB?

Yeni futbol oyununu bilgisayarınıza yüklemek için yaklaşık 100 GB boş alanınızın olması gerekecek. En iyi deneyim için SSD öneriliyor.

EA Sports FC 24 sistem gereksinimleri, çıkış tarihi ve fiyatı gibi bütün detaylar netleşti. Biz de sizler için bilmeniz gereken her şeyi derledik.
EA Sports FC 24 Sistem Gereksinimleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi: Oyun Hakkında Bildiğimiz Her Şey

EA Sports FC 24 ne zaman çıkacak?

EA Sports tarafından geliştirilen yeni futbol oyunu 29 Eylül 2023 tarihinde oyuncuların karşısına çıkacak.

Aslında oyunun bu tarihte çıkacak olması da zaten aylar öncesinden belliydi diyebiliriz. Zira FIFA döneminde de EA oyunları için genellikle bu çıkış tarihi aralığını tercih ediyordu. Yakın zamanda yapılan sızıntılar da yine aynı tarihi işaret ediyordu. Nihayet resmî duyuru ile birlikte oyunun ne zaman çıkacağı da kesinleşmiş oldu.

EA Sports FC 24 fiyatı kaç TL?

Bu yazının yayınlandığı gün itibarıyla duyurulan ön sipariş fiyatı şu anda Steam üzerinde 1.199,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Ultimate Edition tarafında ise 1.699.99 TL gibi bir fiyatlandırmaya gidilmiş.

Bugünden sonra gerçekleşmesi beklenen Steam kur güncellemesi yaşanırsa fiyat daha da yükselebilir. Tabii Steam platformunda oyunun ücretlendirilmesi platform tarafından otomatik olarak yapıldığı gibi büyük ölçüde geliştiricilerin kendi fiyatlarını girmesiyle ilerleyen bir süreç. Bu nedenle Electronic Arts’ın söz konusu bir güncelleme yaşansa bile fiyatları yukarıya çekip çekmeyeceği belli değil. EA Sports FC 24 fiyatı da son bir yılda piyasaya sürdüğü tüm AAA oyunlarla aynı şekilde yaklaşık 1.200 TL olarak belirlenmiş.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: