EA Sports FC 24 Çıkış Tarihi Sızdırılmış Olabilir

Paylaş

EA Sports FC 24 çıkış tarihi söylentileri uzun zamandır yayılıyordu ancak net bir tarih paylaşılmamıştı. Şimdi sektörde sızıntılar konusunda güçlü bir kaynak olmasıyla bilinen billbil-kun oyun hakkında bazı detaylara sahip olduğunu söylüyor. Geçmişine baktığımızda sızıntılar konusunda güvenilir olması ve aynı zamanda söylediği tarihin serinin geçmişiyle de benzerlik göstermesi gerçeklik ihtimalini artırıyor. EA Sports tarafından geliştirilen ve FIFA lisansıyla çıkmayacak yeni futbol oyununun ne zaman çıkacağı belli olmuş gibi görünüyor.

EA Sports FC 24 çıkış tarihi: Oyun ne zaman çıkacak?

EA Sports FC 24’ün 29 Eylül 2023 tarihinde çıkacağı belirtiliyor. Serinin geçmişine baktığımızda önceki oyunlar da aynı çerçevede yayınlandığından bu söylentinin gerçeklik payı da artıyor.

EA Sports FC 24 çıkış tarihi sızdırılmış olabilir.
EA Sports FC 24 çıkış tarihi sızdırılmış olabilir.

Aynı zamanda ortaya çıktığı iddia edilen detaylar arasında oyunun Ultimate Edition sürümünün erken erişim hakkına sahip olacağı da söyleniyor. Yine serinin geçmişine dönüp baktığımızda aslında bu EA Sports’un bir geleneği ve muhtemelen oyun çıktıktan sonra EA Play abonelik hizmetine de deneme sürümü olarak eklenecektir. Oyuncular muhtemelen EA Play Pro’ya geçmeden 10 saat kadar oyunu deneyebilecekler. Tabii bu da resmi bir açıklama ile kesinleştirilmiş bir bilgi değil.

Ultimate Edition sürümü için EA Sports FC 24 çıkış tarihinin bir hafta geriye çekilebileceği de söyleniyor. FIFA 23’te 3 günlük bir erken erişim süreci olmuştu ve sızdırılan detaylara göre yeni oyunda bunu bir haftaya kadar çekmişler.

Söylentilerin yeni girdiğimiz Temmuz ayında ortaya çıkması da aslında tesadüf değil. Zira EA Sports oyun hakkında daha fazla detayı bu ayda açıklayacağını daha önce nisan ayında belirtmişti. Yani önümüzdeki günlerde resmi bir duyuru ile karşı karşıya da kalabiliriz. Bunun yanı sıra bildiğimiz bazı detaylar da bulunuyor.

Seride daha önce FUT olarak bilinen EA Sports FC Ultimate Team’de bu yıl kadın oyuncuları da ilk kez göreceğiz. FIFA’da daha önce yalnızca milli takımlarda olan ve son oyun ile ligleri de oyuna eklenen kadın futbolcular görünen o ki FC Ultimate Team tarafında da karşımıza çıkacaklar.

Electronic Arts’ın spor oyunları kolu olan EA Sports’un FIFA lisansı olmadan ilk kez yayınlanacak futbol oyunu EA Sports FC 24 çıkış tarihi için 29 Eylül tarihi işaret ediliyor. Önümüzdeki günlerde detaylar da netleşecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: